µMAGBES – ZARZĄDZALNE PRZEŁĄCZNIKI Gbit ETHERNET FIRMY MPL

Aktualności

Wytrzymały oraz elastyczny w rozbudowie gigabitowy przełącznik spełniający wymagania każdej aplikacji obronnej

 

 

µMAGBES firmy MPL, to rodzina zarządzalnych przełączników Gbit Ethernet (od 5 do 19-portów) czwartej generacji. Rozwiązanie zostało zaprojektowane zgodnie z myślą projektową MPL, która obejmuje elastyczność w rozbudowie, niskie zużycie energii, brak wentylatorów, możliwość pracy w rozszerzonym zakresie temperatur oraz długoterminową dostępność.

µMAGBES-MIL może mieć bardzo zwartą formę. Jego najbardziej kompaktowym rozwiązaniem jest 10-portowy przełącznik w obudowie IP67 z dwoma złączami 38999 o wymiarach 130 x 130 x 55 mm.  Jest to idealne rozwiązanie przełącznika SWaP-C, gotowe do zintegrowania w niewielkiej przestrzeni. W zależności od potrzeb dostępne są także inne obudowy i konfiguracje.

µMAGBES-MIL dostarczany jest z blokowanymi głowicami do interfejsu ze złączami 38999, odpowiednimi dla każdej specyfikacji obronnej. Jeśli rozwiązanie wymaga jednego lub więcej portów światłowodowych, gwarantuje je katalogowy produkt.

Standardowe zapotrzebowanie na moc wejściową µMAGBES wynosi 5-36VDC, a urządzenie zużywa mniej niż 6W przy pełnym wykorzystaniu 10 portów. W zależności od potrzeb możliwe jest zapewnienie odpowiedniego napięcia wejściowe. Przełącznik może pracować w środowisku od -20°C do +60°C, a opcjonalnie od -40°C do +85°C, nie wymagając przy tym chłodzenia wentylatorem.

µMAGBES został zaprojektowany do pracy w konfiguracji Master-Slave, co ułatwia stworzenie elastycznego systemu z przełącznikiem kaskadowym. Rozwiązanie jest dostępne w wersji do 19 lub więcej portów, łącznie z opcją Command Line Interface (CLI).

Wybrane cechy µMAGBES:

  • Możliwość konfiguracji poprzez interfejs WWW (w tym SSL), Telnet, SNMP (w tym SNMPv3) lub RS232/USB (CLI);
  • VLAN oparty na portach i IEEE 802.1Q;
  • IEEE 802.1D Rapid Spanning Tree;
  • IEEE 802.1X sprawdzanie adresów MAC;
  • Jakość usług;
  • Monitorowanie portów i statystyki przełącznika;
  • Aktualizacja oprogramowanie przez HTTP lub TFTP;
  • Pobieranie/wysyłanie plików konfiguracyjnych w formacie XML;
  • Wsparcie GMPv3;
  • Obsługa gPTP.

Wszystkie produkty MPL zaprojektowane zostały z myślą o długoterminowej dostępności, a µMAGBES dostępny będzie przez co najmniej 10 lat. Własny magazyn komponentów MPL gwarantuje naprawy przez okres do 20 lat. Na życzenie klienta, możliwe jest przystosowanie urządzeń do pracy w rozszerzonych zakresach temperatur, dzięki przeprowadzanym testom we własnych komorach klimatycznych.

Rozwiązanie spełnia lub przekracza najbardziej powszechne normy. Szczególne referencje to: MIL-STD-461, MIL-STD-810, MIL-STD-1275, by wymienić tylko kilka.