O Nas

FIRMA QUANTUM obecna jest na rynku od niemal 30 lat, jednak korzenie naszej działalności w obszarze elektroniki oraz komputerów i oprogramowania sięgają przełomu lat 70-tych i 80-tych. Początkowo znani byliśmy jako producent specjalistycznych urządzeń elektronicznych wykonywanych na indywidualne zamówienia Klientów. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku oraz jego dynamiczny rozwój, postanowiliśmy poszerzyć nasz asortyment o technologie mikrokomputerowe oraz oprogramowania do zastosowań przemysłowych, skupiając uwagę na zastosowaniach w szczególnie wymagających warunkach. Nasze wieloletnie doświadczenie oraz obserwacje rozwoju rynku szeroko rozumianej automatyki przemysłowej, mają bezpośrednie odbicie w proponowanej ofercie sprzętu.  Projektantom elektroniki oferujemy szeroki asortyment zaawansowanych narzędzi uruchomieniowych, testowych oraz rozwojowych, natomiast Klientom OEM, sprzęt komputerowy do zastosowań przemysłowych w aplikacjach wymagających wydajności oraz niezawodności.

2,147

Zadowolonych Klientów

3,275

Zarejestrowanych użytkowników

600

Dostępnych Produktów

1,563

Ocalonych Drzew

IMG_4898
QUANTUM KTTTWÓJ PARTNER W WYMAGAJĄCYCH PROJEKTACH

Misja

Naszą działalność kierujemy przede wszystkim na wszelkie otwarte standardy. Dbając o zadowolenie naszych Klientów, współpracujemy z najlepszymi producentami, regularnie uczestniczymy w szkoleniach oraz wydarzeniach branżowych.  Łącząc naszą pracę oraz satysfakcję Klientów, dokładamy starań o płynne dostarczenie wysokiej jakości sprzętu spełniającego wszystkie wymagania specyfikacyjne projektów. Odpowiadając na rosnące potrzeby oraz wymagania Klientów, systematycznie poszerzamy nasz asortyment.

Zespół

Jesteśmy profesjonalnym i wykwalifikowanym zespołem. Każdego dnia podejmujemy wyzwania oraz znajdujemy rozwiązania wielu wymagających zagadnień z którymi zwracają się do nas nasi Klienci. Panująca wśród załogi naszej firmy atmosfera pracy zespołowej, mobilizuje nas do systematycznego podnoszenia własnej wiedzy oraz umiejętności. Działamy wspólnie, dzięki czemu jesteśmy doskonałym i rzetelnym doradcą naszego Klienta.

Produkty

Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem wielu zagranicznych partnerów z którymi współpracujemy od lat. Pozwala nam to na oferowanie szerokiej gamy narzędzi inżynierskich przemysłowego sprzętu komputerowego oraz oprogramowania systemowego i narzędziowego do zastosowań w niezwykle wymagających aplikacjach typu „mission critical”. Naszym Klientom z sektora przemysłowego, wojskowego oraz kolejowego, oferujemy między innymi:

 • mikroprocesorowe narzędzia uruchomieniowe firmy Lauterbach,
 • środowisko narzędziowe i moduły Systemu Operacyjnego QNX,
 • oprogramowanie narzędziowe dla środowiska S/O QNX,
 • komercyjne kolekcje środowiska LINUX,
 • szeroki asortyment wyświetlaczy i monitorów specjalistycznych,
 • specjalizowany sprzęt sieciowy,
 • komputery przemysłowe w różnych standardach
 • komponenty systemów bezBIOS’owych typu „embedded”,
 • inne urządzenia automatyki.

Rynek i Partnerzy

Przez lata działalności wypracowaliśmy ugruntowaną pozycję na rynku krajowym i zagranicznym, co owocuje stałą współpracą z kilkudziesięcioma zagranicznymi i polskimi firmami komercyjnymi, jak również z polskimi placówkami uniwersyteckimi i naukowo-badawczymi. Bazując na stałej współpracy z naszymi Partnerami o wieloletnim doświadczeniu rynkowym, realizujemy wspólnie projekty z obszaru automatyki przemysłowej czy techniki wojskowej.

Na bazie dostarczanych przez nas komponentów sprzętowych oraz oprogramowania, nasi Partnerzy i Klienci są w stanie zrealizować szereg projektów, m .in. w zakresie:

 • projektowania i produkcji sprzętu telekomunikacyjnego, w tym dla telefonii komórkowej,
 • projektowania i produkcji zaawansowanych sterowników i urządzeń dla sektora Automotive,
 • tworzenia systemów SCADA do kontroli i sterowania procesami produkcyjnymi,
 • automatyzacji w przemyśle spożywczym, maszynowym, hutniczym, chemicznym, energetycznym, ciepłowniczym oraz kopalniach i sieciach dystrybucji gazu ziemnego,
 • tworzenia systemów informatycznych wspomagających procesy zarządzania,
 • produkcji sprzętu dedykowanego do zastosowań wojskowych oraz kolejowych,
 • produkcji komputerów IPC oraz innych urządzeń automatyki przemysłowej,
 • produkcji wyrobów do użytku na specjalistycznym rynku przemysłowym, jak również szerokim rynku konsumenckim.

Wsparcie techniczne i szkolenia

Naszym Klientom gwarantujemy bezpośredni kontakt z firmowym serwisem gwarancyjnym oraz pogwarancyjnym, a także stały dostęp do wsparcia technicznego. Uzupełnieniem naszej bogatej oferty towarowej jest program szkoleń dostosowany do Państwa indywidualnych potrzeb.

Zachęcamy Państwa do stałej, partnerskiej współpracy, zapewniając profesjonalną obsługę, wysoki poziom świadczonych usług oraz satysfakcję z dostarczanych przez nas produktów.

Dane Teleadresowe

QUANTUM K.T.T. Sp. z o.o.
Korporacja Transferu Technologii
ul. Jeleniogórska 6
54-056 Wrocław
Polska

Tel: +48 71 362 63 56
Fax: +48 71 362 63 57
E-mail: [email protected]