10Gbit µMAXBES SWITCH FIRMY MPL

Aktualności

Wytrzymały i bezwentylatorowy 10-portowy Gigabitowy przełącznik szwajcarskiej produkcji 

 

 

Bezwentylatorowy μMAXBES wyposażony został w 8 portów 1Gbit i 2 porty 10Gbit. Wersja Open Frame oferuje zamykane nagłówki dla portów 1Gbit. Porty 10Gbit mogą być wyposażone w złącza RJ45 lub SFP. Wszystkie porty posiadają diody LED, sygnalizujące aktywność i prędkość każdego portu.

Rozwiązanie μMAXBES jest niezwykle kompaktowe, jego wymiary to zaledwie 115 x 95 x 30mm (237 gramów) i może być stosowane jako rozwiązanie typu open frame lub w obudowie MIL ze złączami wybranymi w zależności od potrzeb. Zasilanie wynosi 5-36VDC i zużywa mniej niż 6W (8x łącza miedziane 1Gbit i 2x 10Gbit SFP+ w pełni sprawne). Natomiast 9W przy użyciu miedzianych portów 10Gbit.

Urządzenie może pracować w temperaturze od -20°C do +60°C. Opcjonalnie możliwe jest również rozwiązanie z rozszerzonym zakresem temperatur pracy od -40°C do +85°C.

W przypadku portów światłowodowych, można stosować większość urządzeń nadawczo-odbiorczych (transceiverów) zgodnych z Ethernetem (wg MSA). Umożliwia to użytkownikom wybór odpowiedniego transceivera dla każdego łącza. W tym samym rozmiarze, co nośnik SFP+, dostępny jest miedziany nośnik RJ45. μMAXBES może być wyposażony w 2 nośniki (2x miedziane lub światłowodowe, lub po jednym z każdego). Nośnik miedziany obsługuje prędkości 100Mbit, 1Gbit, 2,5Gbit, 5Gbit i 10Gbit. Nośnik SFP+ obsługuje SFP 1Gbit i 10Gbit.

Jako przełącznik zarządzalny, produkt zapewnia dostęp do różnych ustawień przełącznika w celu konfiguracji funkcji, takich jak np.: Quality of Service, VLAN, Rapid Spanning Tree. Aby dostosować te ustawienia przełącznika, firma MPL udostępnia łatwy w użyciu interfejs sieciowy.

Główne cechy:

  • dwa porty 10Gbit dla interfejsu światłowodowego i miedzianego;
  • możliwość instalacji nośnika miedzianego lub mieszanego miedziano-światłowodowego;
  • szeroki zakres napięć wejściowych 5-36VDC;
  • niski pobór mocy 6-9 W przy pełnym obciążeniu (8x1Gbit i 2x10Gbit);
  • pełne zarządzanie przez interfejs www lub Telnet;
  • bezwentylatorowa praca nawet w temperaturze od -40 do +85°C (wersja światłowodowa);
  • obsługa IEEE802.1AS gPTP.

Cechy te sprawiają, że µMAXBES jest idealnym rozwiązaniem do wszelkich zastosowań w sieciach przemysłowych. Ze względu na niski pobór mocy, solidną konstrukcję oraz elastyczną możliwość rozbudowy, urządzenie to doskonale sprawdza się we wszelkich systemach wbudowanych, niezależnie od tego, w jak trudnym i wymagającym środowisku pracuje. µMAXBES, to zdecydowane ułatwienie konfiguracji wymagającej sieci.