LAUTERBACH Z OBSŁUGĄ PROCESORÓW ARM NOWEJ GENERACJI
AktualnościNarzędzia programistyczne TRACE32 teraz z obsługą najnowszych procesorów Armv9.2: nowej generacji Cortex-X4, Cortex-A720 oraz Cortex-A520
Układ Cortex-X4 firmy Arm został zaprojektowany w celu zapewnienia najwyższej wydajności obliczeniowej w układach System-on-Chip (SoC), z przewidywaną prędkością rdzenia wynoszącą 3,4 GHz. Cortex-A720 został zoptymalizowany, aby zapewnić większą wydajność przy wykorzystaniu mocy na poziomie Cortex-A715. Cortex-A520, najmniejszy rdzeń Arm tej generacji, ma najniższy stosunek mocy do powierzchni ze wszystkich trzech rdzeni Armv9.2. Cortex i dedykowany jest głównie do wykonywania zadań operacyjnych o niskiej intensywności i w tle, w celu zapewnienia lepszej wydajności energetycznej w klastrze. Architektura Arm v9.2 umożliwia tworzenie klastrów rdzeni SoC składających się z maksymalnie 14 rdzeni, co pozwala na zwiększenie wsparcia dla urządzeń mobilnych wyższej klasy, takich jak tablety i notebooki.
TRACE32® firmy Lauterbach umożliwia przyspieszone sprzętowo debugowanie i śledzenie w czasie rzeczywistym wszystkich heterogenicznych rdzeni Arm Cortex-Ax i innych, które licencjobiorcy Arm wdrażają w swoich SoC. Narzędzia TRACE32® składają się z uniwersalnego oprogramowania do debugowania i śledzenia PowerView oraz modułów akceleratora debugowania i śledzenia. Podczas gdy inteligentne moduły PowerDebug firmy Lauterbach zapewniają najwyższe dostępne prędkości pobierania oraz najkrótsze czasy odpowiedzi w celu wydajnego debugowania i automatyzacji testów, moduły śledzenia w czasie rzeczywistym PowerTrace zapewniają pełny wgląd w to, co robią procesory i inne rdzenie systemu Armv9.2. bez żadnego wpływu na jego wydajność w czasie rzeczywistym. Analiza śledzenia, w tym pomiary pokrycia kodu, może pomóc w szybszym, bezpieczniejszym oraz bardziej niezawodnym wprowadzaniu projektów.
TRACE32® umożliwia jednoczesne debugowanie i śledzenie procesorów aplikacyjnych Arm® Cortex®-A i innych rdzeni w SoC; unikalna możliwość pokrycia całego systemu. Nie ma znaczenia, czy system jest SMP (Symetric Multiprocessing), AMP (Asymetric Multiprocessing), czy iAMP (Integrated Asymmetrical Multiprocessing). Innowacyjna technologia debugowania i śledzenia iAMP firmy Lauterbach umożliwia debugowanie systemów wielordzeniowych z identycznymi zestawami instrukcji procesora w jednym interfejsie graficznym TRACE32 PowerView.
Z każdym rokiem, Arm udoskonala i podnosi wydajność obliczeniową oraz efektywność energetyczną w swoich kolejnych procesorach aplikacyjnych. Wraz z ogłoszeniem nowych rdzeni, firma Lauterbach zapewnia pełne wsparcie swoich narzędzi do debugowania i śledzenia TRACE32.
TRACE32® firmy Lauterbach umożliwia deweloperom, w sposób jeszcze szybszy i łatwiejszy, rozwijanie aplikacji na Armv9.2. SoC, które implementują Cortex-X4, Cortex-A720 i Cortex-A520.
Graphic: AndreiDerr/123rf