LAUTERBACH ROZPOCZYNA WSPÓŁPRACĘ ZE STATINF
AktualnościPartnerstwo firm Lauterbach oraz StatInf gwarantuje innowacyjne kryteria przy analizie jakości oprogramowania
Firmy Lauterbach i StatInf, nawiązują współpracę. Wspólne przedsięwzięcie zapewni użytkownikom możliwość wykorzystania śladu przepływu programu przechwyconego przez narzędzia TRACE32® firmy Lauterbach do analizy RocqStat™ firmy StatInf.
Przechwycone dane śledzenia z TRACE32® wykorzystywane są przez RocqStat™ do wykrywania interakcji między programami oraz interakcji między rdzeniami w systemie wbudowanym. Technologia wykorzystywana przez RocqStat™ może wykrywać interakcje pomiędzy rdzeniami w systemach wielordzeniowych i jest całkowicie niezależna od oprogramowania aplikacji, pozwalając na niemal nieograniczoną złożoność. Proces ten może pracować nawet z aplikacjami, których pełny kod źródłowy nie jest dostępny, czyniąc go idealnym rozwiązaniem do testowania i oceny czarnych skrzynek. RocqStat™ opiera się na opatentowanej technologii, która wykorzystuje metody statystyczne, teorię wartości ekstremalnych i rzeczywisty przepływ programu do określenia nieprawidłowych, rzadkich lub nieprzewidzianych profili wykonania oprogramowania, a także błędów oprogramowania, błędów sprzętowych czy nawet ataków zewnętrznego, złośliwego oprogramowania. Worst Case Execution Time (WCET) aplikacji jest również częścią analizy wymaganej przez użytkowników tworzących systemy wbudowane o krytycznym znaczeniu dla bezpieczeństwa.
Podjęcie współpracy z firmą Lauterbach jest bardzo istotne, biorąc pod uwagę fakt, że coraz więcej użytkowników korzysta w swojej pracy z innowacyjnej i łatwej w użyciu technologii RocqStat™, umożliwiającej bezpieczne użytkowanie złożonych systemów wielordzeniowych.
„Śledzenie przebiegu programu, np. NEXUS BTM, niezbędne jest do ustalenia zakresu pomiarów. BTM (i inne ślady, jeśli są dostępne), jeśli jest nieinwazyjny i dokładny pod względem znaczników czasowych, może być wykorzystany w metodach analizy statycznej WCET lub pomóc w budowie modeli taktowania sprzętu, a także wykorzystać metody statystyczne do sprawdzenia jakości i kompletności zebranych czasów trwania. I ostatecznie, aby uzasadnić bezpieczne górne granice dla WCET. Ślady są bogatym źródłem informacji do analizy WCET.” – Airbus Toulouse, Avionics Software