FIRMA PORTWELL PREZENTUJE SERIĘ ANS Z USŁUGĄ „ANS NETWORK ASSOCIATE”
AktualnościAnnA, wsparciem dla sektora IT
Wraz z rozwojem technologii 5G, firma Portwell prezentuje najnowszą serię ANS, rozwiązanie dla aplikacji bezprzewodowych 5G, SD-WAN, edge computing oraz AloT w branży NetCom. Aby pomóc w osiągnięciu czasu wejścia na rynek, firma Portwell dostarcza usługi dodane do oprogramowania, skracając czas rozwoju po stronie klientów. Jedną z nich jest AnnA, będąca skrótem od „ANS Network Associate”, której głównym zadaniem jest pomoc użytkownikom w zarządzaniu urządzeniami sieciowymi. Pod względem nazwy przypomina ona również brzmienie „An La” w języku mandaryńskim, co oznacza „sprawy są w dobrych rękach”, podobnie jak niezawodny i godny zaufania partner.
AnnA jest przyjaznym dla użytkownika narzędziem sieciowym z bardzo intuicyjnym i nowatorsko zaprojektowanym interfejsem. AnnA pomaga scentralizować i zarządzać wszystkimi urządzeniami ANS jednocześnie za pomocą dowolnego komputera z dostępem do Internetu. Dzięki systemowi wyposażonemu w Open vSwitch (OVS), RESTful API oraz PoE API, możliwe jest zdalne zarządzanie, jak również wdrażanie urządzeń ANS. Pomaga to na zaoszczędzenie czasu konfiguracji oraz w znaczący sposób zmniejsza wysiłki związane z konserwacją.
Kiedy ANS działa jako przełącznik, AnnA umożliwia administratorowi systemu włączanie i wyłączanie każdego portu urządzenia w terenie, ustawianie prędkości sieci (10Mbit/100Mbit/1000Mbit) oraz przełączanie trybu pracy (half/full-duplex). Jednocześnie stan połączenia każdego portu, na każdej maszynie ANS, może być monitorowany na tej samej platformie, co pozwala użytkownikom na odpowiednie zareagowanie na nieprzewidziane sytuacje oraz utrzymanie wszystkiego pod kontrolą.
AnnA może także pomóc w realizacji scenariusza edge computing. Gdy urządzenie ANS podłączone jest do wielu innych urządzeń PoE, AnnA pomaga monitorować każdy port PoE pod względem napięcia, natężenia i mocy. Ponadto, w przypadku wystąpienia błędu, do administratora systemu wysłane jest ostrzeżenie, a komunikat o błędzie zostanie zapisany na stronie dziennika. Dzięki tym danym, przepływ pracy może zostać zoptymalizowany poprzez dokładną analizę techniczną i ostatecznie zmniejszyć wysiłek związany z konserwacją oraz ogólne koszty.