LAUTERBACH ZAPOWIADA WPROWADZENIE NA RYNEK POWERTRACE III I MIXED-SIGNAL PROBE

Aktualności

Nowa jakość debugowania, dzięki PowerTrace III i Mixed-Signal Probe firmy Lauterbach

 

 

Wprowadzając na rynek zestaw narzędzi PowerTrace III wraz z sondą Mixed-Signal Probe (hybrydowe narzędzie do pomiarów cyfrowych i analogowych sygnałów), firma Lauterbach ponownie przesuwa granice możliwości debugowania w systemach mikrokontrolerów.

PowerTrace III jest niezależne od architektury, rozszerzalne i przyszłościowe, co czynie je najlepszym narzędziem do śledzenia w ofercie firmy Lauterbach. Jest także zgodne z filozofią produktu pod względem modułowości i kompatybilności wstecznej.

 

 

W połączeniu z jednym z szeregowych lub równoległych preprocesorów, PowerTrace III przeznaczony jest do przechwytywania przepływu programu procesora za pomocą zewnętrznych interfejsów śledzenia, takich jak ETM, NEXUS czy AGBT. Bufor trace o pojemności 8GB oraz prędkość przesyłania strumieniowego do 400 MByte/s, umożliwiają gromadzenie dużej ilości danych w szerokim przedziale czasowym. Prawdopodobieństwo przepełnienia pamięci, a tym samym utraty danych, jest znacznie zredukowane.

Mixed-Signal Probe, to hybrydowa sonda zdolna do równoległego pomiaru do 12 kanałów cyfrowych i 8 analogowych. Oprócz analizy sygnału, zapewnia korelację sygnałów cyfrowych i analogowych z przebiegiem programu, obsługuje profilowanie energii i obejmuje analizę protokołów. Sonda Mixed-Signal Probe wchodzi w skład zestawu PowerTrace III, jednak może być również zamówiona oddzielnie, w celu użycia w połączeniu z innymi narzędziami trace firmy Lauterbach: CombiProbe 2 i µTrace.

 

 

„Firma Lauterbach zawsze była zaangażowana w tworzenie modułowych narzędzi, które pozwalają programistom na ponowne wykorzystanie w jak największym stopniu przy przechodzeniu do nowych projektów. PowerTrace III spełnia to zadanie i zapewnia znaczną poprawę ilości danych śledzenia, które nasi klienci mogą przechwytywać w celu analizy i pomiarów swoich projektów wbudowanych. Co kilka lat, wbudowane projekty przechodzą stopniową zmianę pod względem mocy i możliwości, a narzędzia muszą być w stanie rozwijać się wraz z tym. Jestem głęboko przekonany, że po raz kolejny, mamy odpowiednie narzędzia, które zapewnią sukces naszym klientom.” Norbert Weiss, dyrektor Zarządzający Lauterbach GmbH.

Oba produkty będą dostępne już od kwietnia 2021 roku.