BEZPŁATNY „DEBUGGER” LAUTERBACH DLA PŁYT PORTENTA H7 OD ARDUINO

Aktualności

Lauterbach i Arduino: narzędzia PRO dla zaawansowanych użytkowników

 

 

Lauterbach, wiodący dostawca narzędzi do debugowania, ogłasza partnerstwo z firmą Arduino w celu wprowadzania obsługi TRACE32 do nowej gamy płyt oraz urządzeń Arduino Pro, zaczynając od wersji Portenta H7. Arduino jest pierwszym szeroko rozpowszechnionym projektem sprzętowym Open Source, który od 2005 roku obecny jest w niemal wszystkich projektach mikrokontrolerów. Nowa linia Arduino Pro skierowana jest do profesjonalnych użytkowników, potrzebujących dodatkowej mocy oraz elastyczności dwurdzeniowej architektury. Wiodący w branży narzędzi do debugowania TRACE32, jest idealnym rozwiązaniem dla spełnienia takich właśnie wymagań.

Arduino wprowadza bardziej złożone urządzenia do rodziny Arduino, oferując podwójne rdzenie przetwarzania oraz bogatą gamę urządzeń peryferyjnych. Oparte na tym systemy będą znacznie bardziej wymagające oraz potrzebujące narzędzi przekraczających oczekiwania użytkowników. TRACE32 firmy Lauterbach, od ponad czterech dekad znajduje się w czołówce technologii debugowania, oferując innowacyjne oraz zaawansowane funkcje. I właśnie to bogactwo wiedzy oraz doświadczenia zostanie wykorzystane w rodzinie urządzeń Pro, firmy Arduino.

Każde urządzenie Portenta posiadać będzie unikalny numer seryjny, umożliwiający pobranie bezpłatnej kopii debuggera TRACE32, przypisanego do użytku z daną płytą za pomocą portu szeregowego. Carrier Module dostępny jest dla użytkowników wymagających zaawansowanych funkcji, takich jak debugowanie JTAG czy śledzenie w czasie rzeczywistym. Moduł ten udostępnia piny debugowania i śledzenia dla TRACE32 uTrace® dla Cortex-M (MIPI20T). Przejście na TRACE32 uTrace® dla Cortex-M jest dla użytkowników niemal niezauważalne. Pełne wersje zawierają wszystkie funkcje debugowania, działające z wersją bezpłatną.

„Jest to spotkanie dwóch największych sił w dziedzinie systemów wbudowanych, dlatego czekam z niecierpliwością, aby zobaczyć dokąd zaprowadzi to społeczność Arduino. Jesteśmy zaszczyceni mogąc współpracować z Arduino nad tym ekscytującym projektem, nie mogąc jednocześnie doczekać się powitania nowej generacji inżynierów rozwiązań wbudowanych w społeczności Lauterbach.” – Maurizio Menegotto (Dyrektor Zarządzający SRL, Lauterbach)

Płyta Arduino Pro Portenta H7 oraz debugger TRACE32 są już dostępne.