FIRMA MPL UHONOROWANA NAGRODĄ „MILITARY & AEROSPACE ELECTRONICS INNOVATOR” 2021

Aktualności

Złote wyróżnienie dla firmy MPL za innowacyjny projekt Xeon Server

MXCS-15xxML (rodzina komputerów MXCS) została uznana za jedną z najlepszych, podczas gali 2021 Military & Aerospace Electronics Innovators Awards. Ceniony i doświadczony panel jury ze środowiska lotniczego i obronnego, przyznał firmie MPL – Złote Wyróżnienie.

Rodzina komputerów MPL MIL/COTS SwaP-C Server Solution została opracowana w celu spełnienia wymagań MIL-STD-810, a także części specyfikacji DO-160. Rozwiązanie umieszczono w kompaktowej obudowie, o stopniu ochrony IP67 z łącznie ośmioma złączami MIL D-38999, w tym podwójnym  światłowodowym portem 10Gbit LAN. Na rynku nie ma rozwiązań serwerowych, które byłyby jednocześnie wytrzymałe, nie wymagałyby wentylatora oraz mogły pracować w szerokim zakresie temperatur: od -20°C do 60°C. Ponadto, zespół inżynierów MPL skupił się na wyeliminowaniu jak największej ilości przewodów, aby zapewnić długoterminową niezawodność produktu.

Innowacyjność

Prezentowane rozwiązanie serwera wbudowanego jest unikalne, bezwentylatorowe i dostępne w różnych wersjach. Klient może wybierać spośród różnych procesorów Intela z maksymalnie 16 rdzeniami  Intela. Dziesiątki lat doświadczenia firmy MPL (od 1985 roku) w projektowaniu oraz produkcji niezwykle solidnych rozwiązań wbudowanych, umożliwiły powstanie rodziny serwerów MXCS. Z płytą o zoptymalizowanym rozmiarze można osiągnąć SWaP-C.

Charakterystyczną cechą urządzeń firmy MPL jest możliwość ich dostosowanie do potrzeb klienta. Dla rozwiązań z rodziny MXCS dostępnych jest kilka różnych procesorów, spośród których można wybierać. Fit, Form and Function (FFF), niezawodność, odporność na wstrząsy i wibracje oraz możliwość pracy w rozszerzonym zakresie temperatur, uzupełniają unikalną konstrukcję rozwiązań MXCS, co zapewnia wytrzymały i długoterminowo dostępny produkt.

Osiągnięcie takiej niezawodności możliwe jest, ponieważ cały sprzęt (elektronika oraz mechanika) tworzony jest przez własny zespół inżynierów firmy MPL AG w Szwajcarii.

Korzyści

Korzyści z powyższych rozwiązań są oczywiste i spełniają jednocześnie wszystkie wymagania, tak kluczowe dla zastosowań w trudnych warunkach środowiskowych.

Zespół QUANTUM serdecznie gratuluje wyróżnienia!

 

Wszystkie produkty firmy MPL zostały zaprojektowane z myślą o długoterminowej dostępności. Rodzina MXCS będzie dostępna przez co najmniej 10 lat, a własny magazyn komponentów MPL gwarantuje możliwość naprawy przez okres 20 lat.

Podobnie jak wszystkie pozostałe produkty firmy MPL, rodzina MXCS została zaprojektowana i jest produkowana w 100% w firmie MPL AG w Szwajcarii, spełniając jednocześnie najwyższe standardy. Szczególnymi wyznacznikami są: EN 55022, EN 55024, EN 61000, MIL-STD-461E, EN 60068, EN 50155, MIL-STD-810G, EN 60601, EN 60950, CE, IEC 60945, IACS oraz E10