KOMPUTERY PANELOWE TRICOR OD FIRMY MPL

Aktualności

TRICOR – rodzina wytrzymałych komputerów panelowych klasy premium od szwajcarskiej firmy MPL

 

 

Rodzina komputerów panelowych TRICOR Rugged Premium składa się obecnie z 3 różnych rozmiarów wyświetlaczy. Zintegrowana, wbudowana płyta CPU (zaprojektowana i wyprodukowana przez MPL w Szwajcarii) posiada przewodzący system chłodzenia, dzięki czemu urządzenie nie wymaga zastosowania wewnętrznego wentylatora.

Najmniejszym i jednocześnie najbardziej kompaktowym panelem jest TRICIOR12. Jak nazwa wskazuje, TRICOR12 posiada wyświetlacz o przekątnej 12″. Pozostałe panele mają 15″ lub 20,1″ ekrany. TRICOR może być wyposażony w procesor Intel Atom, do 9. generacji i7, lub Xeon. Przy projektowaniu oraz produkcji, szczególny nacisk kładziono na wybór najlepszych komponentów o najniższym zużyciu energii, efektem czego jest zwiększony współczynnik MTBF. Komputery z rodziny TRICOR mogą być używane bezawaryjnie przez wiele lat, a TCO – Total Cost of Ownership (całkowity koszt posiadania) został maksymalnie zredukowany.

Wyświetlacz ma jasność do 1000cd/m² oraz doskonałe parametry optyczne. Ekran dotykowy może być z łatwością obsługiwany ręcznie lub za pomocą opcjonalnego, zintegrowanego pióra.

System został zaprojektowany w wojskowej, wytrzymałej i lekkiej obudowie (SWaP-C), spełniającej wszystkie normy IP54/IP69. Jego modułowa i elastyczna architektura umożliwia łatwą konfigurację systemu z niemal każdą opcją (GPS, 1553, WLAN, LTE…). Istnieje również możliwość zaimplementowania dodatkowych przycisków funkcyjnych dla szybszej obsługi systemu. Szczegóły, takie jak zawór ciśnieniowy lub możliwość dodatkowego modułu napięcia wejściowego, dodatkowo podkreślają klasę Premium tych urządzeń.

W zależności od indywidualnych potrzeb użytkownika, złącza interfejsu (np. 38999) mogą być wyprowadzone z dowolnej strony urządzenia. System posiada rozszerzony zakres temperatur pracy: od -20°C do +70°C oraz może być umieszczony w szafie lub zamontowany w standardzie VESA. W podstawowym rozwiązaniu użytkownik uzyskuje dostęp do  audio i DVI za szczelną klapką. Bezpośrednio dostępnymi interfejsami na złączu 38999 są złącza USB, LAN oraz linie szeregowe. Możliwe są również inne konfiguracje i interfejsy.

Główne cechy:

  • Oszczędność miejsca, zintegrowane rozwiązanie typu All-in-One;
  • Bezwentylatorowa konstrukcja (bezgłośna);
  • VESA / montaż na ścianie / instalacja w szafie sterowniczej;
  • Szeroki wybór procesorów (Intel Atom, do 9. generacji i7 oraz Xeon);
  • Zakres temperatur pracy od -20°C do +70°C;
  • Szeroki zakres napięcia wejściowego 10-36VDC lub 115V/230VAC (np. MIL-STD-1275, inne na życzenie);
  • Elastyczność konfiguracji oraz szeroka możliwość dostosowania (M-COTS).

Wszystkie produkty MPL zaprojektowane są z myślą o długoterminowej dostępności. Również rodzina TRICOR będzie dostępna przez co najmniej 10 lat. Gwarancją możliwości naprawy, są własne zapasy komponentów MPL. TRICOR15 został w całości zaprojektowany oraz wyprodukowany w MPL AG w Szwajcarii. System spełnia, a nawet przekracza typowe standardy, takie jak: MIL-STD-810, MIL-STD-461, MIL-STD-1275.