LAUTERBACH WPROWADZA NOWE MOŻLIWOŚCI DEBUGOWANIA

Aktualności

Debugowanie przez złącze USB-C

 

 

Firma Lauterbach, czołowy dostawca narzędzi projektowych dla systemów embedded, prezentuje nową wersję popularnego narzędzia TRACE32 do debugowania i śledzenia z interfejsem USB-C. Projekt oparty jest na procesorze ARM i wdraża debugowanie przez  SWD (Serial Wire Debug) oraz 4-liniową szybką magistralą HSSTP (High Speed Serial Trace Port).

Nowa wersja standardu pozwala na zmianę konfiguracji pinów i przyporządkowanie linii do funkcji niezwiązanych z USB, w tym tworzenie konfiguracji niestandardowych, co zostało wykorzystane przez firmę Lauterbach. W najprostszej formie oznacza to 2-pinowe śledzenie działania jak w SWD, w wersji rozbudowanej jeszcze 4 dodatkowe linie do śledzenia.

Na bazie tej koncepcji TRACE32, oferowane są dwa moduły USB-C Breakout:

  • do debugowania, oparte na module TRACE32 PowerDebug, które wykorzystuje 2-pinową funkcjonalność debugowania dostępną w USB 3.1;
  • pełne rozwiązanie, oparte na module TRACE32 PowerDebug oraz PowerTrace Serial, które wykorzystuje 2-pinową funkcjonalność debugowania dostępną w USB 3.1 oraz 4-pinowe śledzenie kodu.

Oba moduły Breakout zawierają połączenia funkcjonalne, jak również połączenie debugowania/śledzenia. Mają także możliwość obsługi kanału konfiguracji oraz dostarczenia mocy do celu.