NAGRODA DLA JTAG SWITCHER FIRMY LAUTERBACH

Aktualności

Technologia firmy Lauterbach ponownie nagrodzona

 

 

Oprogramowanie JTAG Switcher Open Source firmy Lauterbach, otrzymało nagrodę „Produkt Roku 2020” Magazynu Elektronik. JTAG Switcher udostępniany jest na podstawie licencji MIT Open Source.

W nowoczesnym, wieloprocesorowym środowisku, system może być złożony z wielu niezależnych procesorów, z których każdy skupia się na określonym zadaniu przetwarzania. Wieloprocesorowy JTAG działa na zasadzie łączenia ze sobą interfejsów debugowania urządzeń. Często interfejsy te są niekompatybilne, na przykład pod względem różnego zapotrzebowania napięcia. Z nowoczesnymi procesorami zdolnymi do  wchodzenia w tryb bardzo niskiego poboru mocy, interfejs debugowania dowolnego procesora może być wyłączony w każdym momencie, co zrywa łańcuch i zapobiega dalszemu debugowaniu przez jakiekolwiek podłączone do niego urządzenie. JTAG Switcher został zaprojektowany w celu zapobiegania tym właśnie problemom. Mogąc pracować z rdzeniami używającymi różnych napięć, umożliwia im płynne dostosowywanie do zmieniających się długości łańcucha, w momentach, gdy rdzenie wchodzą i wychodzą ze stanów niskiego poboru mocy.

JTAG Switcher dostarczany jest jako kod VHDL, który można umieścić w FPGA. Istnieje również możliwość jego bezpośredniego zintegrowania, jeśli kilka wewnętrznych TAP-ów JTAG wymaga dostępności w jednym układzie scalonym.

Kod VHDL JTAG Switcher zostanie wkrótce opublikowany na platformie GitLab.