NARZĘDZIA TRACE FIRMY LAUTERBACH ZE WSPARCIEM LICZNIKA WYDAJNOŚĆI DLA TriCore™ AURIX™

Aktualności

Odpowiednie narzędzia usprawnią Twoje projekty oparte na TriCore™ AURIX™

 

 

Firma Lauterbach, czołowy dostawca narzędzi do debugowania, ma przyjemność ogłosić wsparcie komunikatów licznika wydajności trace dla architektury Infineon AURIX™ TC27x/TC29x/TC37x/TC39x z pełnym MCDS. Wraz ze ścieżką instrukcji, otwiera to nowe możliwości w optymalizacji kodu aplikacji w celu poprawy ogólnego czasu wykonania.

Zdarzenia w czasie, takie jak chybienia w pamięci podręcznej lub nieprawidłowe przewidywania gałęzi, mogą powodować zatrzymanie procesora, co będzie skutkowało negatywnym wpływem na wydajność kodu aplikacji. Rodzina procesorów Infineon AURIX z pełną implementacją MCDS umożliwia mierzenie takich zdarzeń wraz z generowaniem ich śledzenia, gdy tylko mają one miejsce. Dopasowując te zdarzenia do śledzenia przebiegu programu, można w łatwy sposób określić gdzie w kodzie aplikacji powstają te przestoje. Posiadając tę wiedzę, możliwe jest przeprojektowanie aplikacji, aby lepiej wykorzystać podstawowe funkcje sprzętowe i poprawić ogólną wydajność środowiska o około 30%. Przykładem może być zmiana kolejności obliczeń w taki sposób, aby dane wymagane do następnego kroku zawsze znajdowały się w pamięci podręcznej.

Zmniejszenie czasu wykonywania kodu aplikacji może przynieść duże korzyści systemowi: można bezpiecznie spełnić wymagania czasowe; jest więcej narzutów związanych z dodawaniem nowych funkcji; można ukończyć projekt bez konieczności przechodzenia na większe i szybsze urządzenie.