NARZĘDZIA TRACE32 Z OBSŁUGĄ SoC NVIDIA DRIVE Orin

Aktualności

Narzędzia TRACE32 firmy Lauterbach z obsługą debugowania i śledzenia NVIDIA DRIVE Orin™ dla aplikacji o krytycznym znaczeniu dla bezpieczeństwa

 

 

Narzędzia programistyczne TRACE32® firmy Lauterbach z obsługują układów SoC (system-on-a-chip) NVIDIA DRIVE Orin™. Obejmuje to jednoczesne debugowanie JTAG rdzeni CPU, jak również nieinwazyjne przechwytywanie śladów procesora w celu certyfikacji bezpieczeństwa funkcjonalnego.

NVIDIA DRIVE Orin™ jest centralnym komputerem dla inteligentnych pojazdów, zapewniającym ogromną wydajność obliczeniową (254 biliony operacji na sekundę) dla wysoce zautomatyzowanych i autonomicznych aplikacji do jazdy. Narzędzia TRACE32® uzupełniają pakiet narzędzi deweloperskich NVIDIA Nsight. Podczas gdy NVIDIA Nsight koncentruje się na programowaniu na poziomie aplikacji dla wielordzeniowych CPU i GPU, TRACE32 firmy Lauterbach umożliwia przyspieszone debugowanie i śledzenie w czasie rzeczywistym, co jest niezbędne w aplikacjach o krytycznym znaczeniu dla bezpieczeństwa.

Narzędzia TRACE32® składają się z uniwersalnego oprogramowania do debugowania i śledzenia PowerView oraz modułów debugowania i śledzenia. Moduły PowerDebug zapewniają najwyższe dostępne prędkości pobierania i najkrótsze czasy odpowiedzi dla w celu wydajnego debugowania i automatyzacji testów. Moduły PowerTrace do śledzenia w czasie rzeczywistym zapewniają pełny wgląd w to, co robią rdzenie procesora DRIVE Orin bez wpływu na jego wydajność w czasie rzeczywistym. Analiza śladów – w tym pomiary pokrycia kodu – jest niezbędna do profilowania systemu lub certyfikacji bezpieczeństwa. W innych przypadkach umożliwia szybkie, bezpieczne i niezawodne wdrażanie projektów wbudowanych.

Aby umożliwić użytkownikowi tworzenie zarówno aplikacji, jak i oprogramowanie sterującego w czasie rzeczywistym, TRACE32® umożliwia jednoczesne debugowanie i śledzenie procesorów aplikacji Arm® Cortex®-A i rdzeni czasu rzeczywistego, które często działają jako decydenci lub wyborcy w krytycznych sytuacjach podczas jazdy, gdzie funkcje muszą być obliczane zgodnie z poziomem bezpieczeństwa ISO 26262 ASIL-D, oraz kontrolerów hosta do komunikacji w pojazdach.

NVIDIA DRIVE Orin™ SoC, to idealne rozwiązanie do obsługi autonomicznej jazdy, widoków zaufania, cyfrowych klastrów i kokpitów AI. Skalowalna rodzina produktów DRIVE Orin™ pozwala deweloperom budować, skalować i wykorzystywać jedną inwestycję w rozwój całej floty, od systemów poziomu 2+ aż po w pełni autonomiczne pojazdy poziomu 5.