ROZWIĄZANIE FIRMY MPL PONOWNIE ZE ZŁOTYM WYRÓŻNIENIEM

Aktualności

Innowacyjny projekt wytrzymałego komputera wbudowanego od firmy MPL kolejny raz nagrodzony złotem

 

Firma MPL już 4. raz z rzędu uhonorowana została nagrodą „Military & Aerospace Electronics Innovator”

Rozwiązanie MILCOTS4x-GPU z rodziny PIP40 uznane zostało za jedno z najlepszych w konkursie Military & Aerospace Electronics Innovators Awards 2023. Ceniony i doświadczony panel specjalistów ze środowiska lotniczego i obronnego przyznał firmie MPL AG – Złote wyróżnienie.

Dzięki wiedzy inżynierskiej oraz wieloletniemu doświadczeniu, firma MPL zaprojektowała kolejny przełomowy projekt. MILCOTS4x-GPU, chłodzony przewodząco system CPU Xeon E-2276 / 9. generacji ze zintegrowaną kartą graficzną NVIDIA RTX 5000 z 3072 rdzeniami CUDA. Rozwiązanie nie wymaga wentylatora i zdolne jest do pracy w wymagającym środowisku (temp. od -20°C do +55°C). Złącza D38999 MIL lutowane są na specjalnie zaprojektowanych przez MPL płytkach PCB typu rigid-flex.

Najważniejsze cechy MILCOTS4x-GPU

MILCOTS4x-GPU wyposażono w dwa gniazda mPCIe oraz trzy gniazda m.2, które umożliwiają bardzo łatwą rozbudowę systemu. Wewnętrzna magistrala rozszerzeń pozwala na integrację kart PCIe/104, PCIe lub MXM. Takie możliwości rozbudowy zapewniają maksymalną elastyczność personalizacji w zakresie dodatkowych interfejsów i funkcji. Podczas prac zwrócono szczególną uwagę, aby cały system EMC mieścił się w granicach CE i FCC oraz na spełnienie takich norm, jak: MIL-STD-810, MIL-STD-461, EN60068, EN50155 lub IEC 60945.

Główne cechy:

  • Wytrzymała konstrukcja;
  • Do 64GB pamięci DDR4;
  • Bezwentylatorowa praca (od -20°C do +55°C);
  • Długoterminowa dostępność (> 10 lat, naprawa/serwis > 20 lat);
  • Elastyczność rozbudowy i konfiguracji;
  • Obsługa AMT/vPro

MILCOTS4x-GPU jest w pełni zaprojektowany oraz produkowany przez firmę MPL AG w Szwajcarii.

 

Zespół QUANTUM serdecznie gratuluje wyróżnienia!