TRACE32 FIRMY LAUTERBACH ZE WSPARCIEM PROCESORA S32N55 OD NXP

Aktualności

Obsługa debugowania i śledzenia dla procesora samochodowego NXP S32N55

 

Graphic: nartawut/123rf

 

Narzędzia TRACE32® firmy Lauterbach z obsługą S32N55 od NXP® Semiconductors – procesora samochodowego integrującego funkcje pojazdu w czasie rzeczywistym w architekturach pojazdów definiowanych programowo (SDV). Obsługa narzędzi TRACE32® obejmuje jednoczesne debugowanie rdzeni procesora oraz nieinwazyjne przechwytywanie śladów procesora.

Procesor S32N55 łączy w sobie wysokowydajne przetwarzanie w czasie rzeczywistym, sprzętowy silnik bezpieczeństwa oraz izolację i wirtualizację sprzętu w celu bezpiecznej integracji funkcji pojazdu w czasie rzeczywistym. SoC implementuje 16 rdzeni Arm® Cortex®-R52 typu split-lock działających z częstotliwością do 1,2 GHz, a także dwa rdzenie Arm® Cortex-M7 w konfiguracjach lockstep służących, jako menedżer systemu i menedżer komunikacji.

Narzędzia TRACE32® firmy Lauterbach umożliwiają przyspieszone sprzętowo debugowanie i śledzenie w czasie rzeczywistym wszystkich procesorów Arm® i innych rdzeni zastosowanych w chipie. Narzędzia TRACE32® składają się z uniwersalnego oprogramowania PowerView do debugowania i śledzenia, a także modułów akceleratora debugowania i śledzenia. Moduły PowerDebug gwarantują najwyższe dostępne prędkości pobierania i najmniejsze czasy odpowiedzi w celu wydajnego debugowania i automatyzacji testów, moduły śledzenia w czasie rzeczywistym PowerTrace zapewniają pełny wgląd w to, co robią procesory i inne rdzenie systemu bez jakiegokolwiek wpływu na jego wydajność w czasie rzeczywistym.

TRACE32® umożliwia jednoczesne debugowanie i śledzenie procesorów Arm® i innych rdzeni w SoC; unikalna możliwość pokrycia całego systemu, niezależnie od tego, czy system jest SMP (Symmetric Multiprocessing), AMP (Asymmetric Multiprocessing), czy iAMP (Integrated Asymmetrical Multiprocessing). Innowacyjna technologia debugowania i śledzenia iAMP firmy Lauterbach umożliwia debugowanie systemów wielordzeniowych z identycznymi zestawami instrukcji procesora w jednym interfejsie graficznym TRACE32® PowerView.

„Superintegracyjny procesor czasu rzeczywistego NXP S32N55 dla architektur pojazdów definiowanych programowo, zapewnia doskonałą wydajność obliczeniową, a także interfejs i funkcje bezpieczeństwa funkcjonalnego. Dzięki najnowszej aktualizacji środowiska TRACE32®, użytkownicy S32N55 zyskują możliwość szybszego rozwijania swoich aplikacji.” –  Norbert Weiss, dyrektor zarządzający w Lauterbach GmbH.

„Procesor S32N55 od NXP jest pionierem w integracji funkcji pojazdu w centralnych aplikacjach obliczeniowych, umożliwiając producentom samochodów osiągnięcie znaczącego rozwoju przy mniejszych kosztach. Możliwości debugowania, jakie dają narzędzia TRACE32® firmy Lauterbach, to dodatkowa wartość, umożliwiająca programistom maksymalizację wydajności oprogramowania.”Brian Carlson, Global Marketing Director for Automotive Processors w NXP.

Narzędzia programistyczne TRACE32® firmy Lauterbach umożliwiają twórcom architektur SDV dla branży motoryzacyjnej zdecydowanie szybsze i łatwiejsze rozwijanie aplikacji opartych na SoC S32N55.