TRACE32 Z OBSŁUGĄ NANO 33 BLE OD ARDUINO

Aktualności

Lauterbach i Arduino: bezpłatne narzędzia Pro skierowane dla twórców oraz studentów

 

 

Lauterbach, rozszerza zakres obsługiwanych płytek i urządzeń od firmy Arduino. Po udanej integracji z Arduino Pro Portenta H7, TRACE32 dodaje wsparcie dla Arduino Nano 33 BLE oraz Nano 33 BLE Sense.

Arduino jest pierwszym szeroko rozpowszechnionym projektem sprzętowym Open-Source, który od 2005 stał się niemal wszechobecny w projektach mikrokontrolerów. Linia Arduino Pro skierowana jest do bardziej profesjonalnych użytkowników, którzy potrzebują dodatkowej mocy oraz elastyczności dwurdzeniowej architektury, takiej jak Portenta H7, a TRACE32, z jego funkcjami debugowania, jest idealny dla tych programistów. TRACE32 może być teraz używany, bezpłatnie, również z Nano 33 BLE, płytą popularną zwłaszcza w społeczności twórców oraz w takich dziedzinach, jak edukacja czy IoT.

Arduino Nano 33 BLE Sense jest płytą w rozmiarze nano z łącznością Bluetooth, dobrze wyposażoną w czujniki, w tym 9-osiową inercyjną jednostkę pomiarową (IMU), która dodaje kompas do zwykłego żyroskopu i akcelerometru, mikrofon, czujnik światła i koloru, czujnik gestów, a także czujniki temperatury, wilgotności i ciśnienia powietrza.

Płyta bazuje na module Bluetooth uBlox zawierającym 64 MHz rdzeń Arm Cortex® M4F firmy Nordic Semiconductor z Mbed OS, systemem operacyjnym dla systemów wbudowanych opartych na architekturze Arm, umożliwiającym jednoczesne wykonywanie wielu wątków. Dzięki temu idealnie nadaje się do eksperymentów z uczeniem maszynowym przy wykorzystaniu bibliotek TensorFlow Lite i tinyML.

Każde urządzenie Nano 33 BLE będzie posiadało unikalny numer seryjny umożliwiający pobranie bezpłatnej kopii debuggera TRACE32 z licencją do użytku z daną płytą poprzez port szeregowy.

Dla użytkowników potrzebujących bardziej zaawansowanych funkcji debugowania i śledzenia, istnieje możliwość zakupu sprzętowego narzędzia µTrace firmy Lauterbach, wymagającego przylutowania nagłówka SWD do płytki.

Płyty Arduino Pro Portenta H7 i Nano 33 BLE są już dostępne w normalnych kanałach sprzedaży Arduino.