TRACE32 Z OBSŁUGĄ NOWYCH UKŁADÓW AURIX TC4x FIRMY INFINEON

Aktualności

Graphic: Daniil Peshkov/123rf

Narzędzia programistyczne TRACE32® firmy Lauterbach ze wsparciem najnowszych mikrokontrolerów AURIX™ od Infineon, w tym wysokiej klasy serii TC4x. Obsługa TRACE32® obejmuje jednoczesne debugowanie wszystkich rdzeni procesora TriCore™, a także nieinwazyjne przechwytywanie śladów procesora.

Rodzina AURIX™ TC4x jest trzecią generacją wielordzeniowej platformy mikrokontrolerów Infineon dla aplikacji automotive czasu rzeczywistego w układach napędowych, podwoziach, aplikacjach bezpieczeństwa oraz zaawansowanych systemach wspomagania kierowcy. Ta kolejna generacja platformy AURIX™ zapewnia zwiększoną wydajność obliczeniową, dzięki wielordzeniowej architekturze TriCore™ 1.8 i zwiększonym częstotliwościom taktowania do 500 MHz. Zapewnia w pełni stabilną pracę dla poziomu bezpieczeństwa ASIL-D, a także wirtualizację procesora i wirtualizację systemu.

TRACE32® umożliwia przyśpieszone sprzętowo debugowanie i śledzenie w czasie rzeczywistym wszystkich rdzeni TriCore i innych, takich jak PPU i GTM zaimplementowanych w AURIX™ TC4x; unikalną możliwość objęcia całego systemu. Narzędzia TRACE32® składają się z uniwersalnego oprogramowania do debugowania i śledzenia PowerView, a także modułów akceleratora debugowania i śledzenia. Podczas gdy inteligentne moduły PowerDebug firmy Lauterbach zapewniają najwyższe dostępne prędkości pobierania i najkrótsze czasy reakcji, co pozwala na wydajne debugowanie i automatyzację testów, moduły śledzenia w czasie rzeczywistym PowerTrace zapewniają pełny wgląd w pracę procesorów i innych rdzeni systemu AURIX™, bez wpływu na jego wydajność w czasie rzeczywistym. Dzięki wiodącej technologii hiperwizora i świadomości systemu operacyjnego firmy Lauterbach, nawet zwirtualizowane środowiska mogą być badane bezpiecznie i bez ograniczeń. Analiza śladów, w tym pomiary pokrycia kodu, może pomóc we wprowadzaniu projektów wbudowanych na rynek szybciej, bezpieczniej i bardziej niezawodnie niż dotąd.

„Wiodące na rynku narzędzia TRACE32® są de facto standardem w branży motoryzacyjnej. Cieszymy się, że naszym klientom zostanie zaoferowane wsparcie dla najnowszej generacji AURIX już od momentu wprowadzenia na rynek”. – Thomas Schneid, Senior Director Software-Partner and Ecosystem Management w Infineon

„Generacja po generacji, Infineon dostarcza imponujące postępy w zakresie wydajności obliczeniowej i zestawie funkcji w swoich mikrokontrolerach AURIX. Odpowiedzą Lauterbach jest gwarancja wsparcia narzędzi TRACE32® z chwilą dostępności nowych układów”. – Norbert Weiss, dyrektor zarządzający w Lauterbach GmbH

TRACE32® umożliwia twórcom wysokiej klasy urządzeń jeszcze szybsze i łatwiejsze rozwijanie aplikacji opartych na mikrokontrolerach AURIX™ TC4x.