BEZWENTYLATOROWY WEBS-21GO Z PROCESOREM INTEL 8. GENERACJI OD FIRMY PORTWELL

Aktualności

Firma Portwell prezentuje kompaktowy system wbudowany oparty na architekturze Intel 8. generacji

 

 

WEBS-21G0, to wytrzymałe, kompaktowe i bezwentylatorowe rozwiązanie, idealne do zastosowań w Digital Signage, sprzęcie medycznym, IoT Edge, komunikacji oraz automatyce przemysłowej i aplikacjach sterujących.

Portwell, wiodący innowator w dziedzinie komputerów przemysłowych (IPC) i rozwiązań wbudowanych oraz IoT Solutions Titanium Partner w Intel Partner Alliance, prezentuje WEBS-21G0, bezwentylatorowy system wbudowany wykorzystujący procesory z rodziny Intel Core 8. generacji z TDP wynoszącą 15W. Wytrzymała, kompaktowa konstrukcja i wysoka wydajność sprawiają, że WEBS-21G0 jest idealnym rozwiązaniem do zastosowań w automatyce przemysłowej, zautomatyzowanej aparaturze testowej, urządzeniach półprzewodnikowych, kontroli robotów, automatycznych pojazdach bezzałogowych, sprzęcie medycznym, Digital Signage, przemysłowych bramach IoT, cyfrowym nadzorze bezpieczeństwa, systemach nadawczych, aplikacjach transportowych i innych.

WEBS-21G0 został wyposażony w NANO-6051 firmy Portwell, płytę embedded Nano-ITX opartą na rodzinie procesorów Intel Core 8. generacji, łączących niskie zużycie energii z wysoką mocą obliczeniową oraz poprawioną wydajnością w porównaniu do procesorów poprzedniej generacji. WEBS-21G0 posiada DDR4 2400MHz non-ECC SO-DIMM do 32GB oraz interfejs pamięci masowej 1 x M.2 Key M 2280 socket dla SSD. W celu rozszerzenia funkcjonalności, oferuje 3 x USB 3.2 Gen 1 na tylnym panelu I/O, aby zapewnić szybką transmisję danych przy niskim zużyciu energii; 1 x gniazdo M.2 Key E 2230 do bezprzewodowej łączności modułowej, w tym Wi-Fi i Bluetooth, dzięki czemu jest idealnym rozwiązaniem do komunikacji i aplikacji IoT. Kontrolery Ethernet Intel I210AT i Intel I219LM, zapewniają podwójny dostęp do sieci Gigabit Ethernet LAN poprzez dwa złącza RJ-45. RS-232/422/485 jest wybierany przez BIOS. Silnik graficzny Intel Gen 9.5 obsługuje dwa porty Mini DisplayPort (DP) na tylnym panelu I/O o rozdzielczości do 4096×2304. Zapewnia to możliwość wyboru wielu połączeń, takich jak wyświetlacze, karty graficzne, kamery, pamięci masowe i inne w tym samym systemie.

Ponadto WEBS-21G0 oferuje port audio i wejście DC 12V na tylnym panelu I/O, wbudowany TMP 2.0 dla bezpieczeństwa aplikacji oraz obsługę wielu systemów operacyjnych, w tym Microsoft Windows 10 IoT Enterprise, Ubuntu, Yocto Project (YP) w czasie rzeczywistym i Wind River.

Seria systemów wbudowanych WEBS-2000 została zbudowana w oparciu o „cegiełkowy” projekt koncepcyjny stworzony przez firmę Portwell, w celu uproszczenia dostosowania systemu. Realizuje inteligentną strukturę tworząc obudowę systemu z trzech prostych elementów: ściany, filaru i pokrywy. Ta innowacyjna konstrukcja serii systemów WEBS umożliwia elastyczne i łatwe dostosowanie. Portwell WEBS-21G0 dodatkowo korzysta z ceglanej obudowy z mechanizmem górnej pokrywy/radiatora, ułatwiającym efektywne rozpraszanie ciepła. Wytrzymały i kompaktowy WEBS-21G0 obsługuje zakres temperatur od 0°C do 50°C, a bezwentylatorowa konstrukcja zapewnia cichą pracę, niezawodność oraz niskie koszty konserwacji.