FIRMY LAUTERBACH I PERCEPIO ROZPOCZYNAJĄ WSPÓŁPRACĘ

Aktualności

Ścisła integracja narzędzi TRACE32 firmy Lauterbach z Tracealyzer od Percepio

 

 

  • Live streaming do Tracealyzer dostępny dla urządzeń Arm® Cortex-M®
  • Dążenie do pełnej integracji danych śledzenia sprzętu

Firmy Lauterbach i Percepio rozpoczynają współpracę w celu osiągnięcia ścisłej integracji między Tracealyzer od Percepio oraz serią narzędzi TRACE32 firmy Lauterbach.

Pierwszym rezultatem tej współpracy jest integracja umożliwiająca użytkownikom narzędzi Lauterbach, pracującym na architekturze Arm Cortex-M, na przesyłanie strumieniowe na żywo danych śledzenia oprogramowania do Percepio Tracealyzer, zapewniając wizualną diagnostykę trace, mającą na celu przyspieszenie debugowania oraz weryfikacji. Rozwiązanie zostało opisane w najnowszej nocie aplikacyjnej Percepio i wykorzystuje bibliotekę Percepio trace recoder, obsługującą m.in.: FreeRTOS oraz SafeRTOS.

Współpraca firm Lauterbach i Percepio daje ogromne korzyści z wykorzystania nieinwazyjnych możliwości szybkiego śledzenia TRACE32 w połączeniu ze szczegółową analizą śladów Tracealyzer. Jest to idealne rozwiązanie do wyszukiwania, trudnych do wykrycia, błędów oraz usterek.

To także ogromny potencjał w stosowaniu zaawansowanych rozwiązań śledzenia, tj. TRACE32 i µTrace firmy Lauterbach wraz z zaawansowaną wizualizacją w Percepio Tracealyzer. Integracja z narzędziami Lauterbach umożliwia użytkownikom Tracealyzera rejestrowanie danych w czasie rzeczywistym z niespotykaną szybkością przy użyciu µTrace dla Arm Cortex-M.

Celem podjętej współpracy jest umożliwienie wszystkim użytkownikom sprzętu firmy Lauterbach korzystania z wizualnej diagnostyki śladów za pomocą Percepio Tracealyzer w oparciu o dane śladów sprzętowych. Kolejne produkty zostaną ogłoszone w drugiej połowie 2021 roku.