IRIS OBSŁUGIWANE PRZEZ PAKIET OPROGRAMOWANIA TRACE32 FIRMY LAUTERBACH

Aktualności

Interfejs debugowania i śledzenia Iris z obsługą wirtualnych celów

 

 

Lauterbach dodaje obsługę Iris do systemu debugowania TRACE32 dla wirtualnych prototypów, tj. Fast Models od Arm. Wirtualne prototypowanie daje projektantom systemów możliwość precyzyjnego dostrojenia układu scalonego lub projektu SoC (System on Chip), jak również określenie, w jaki sposób oprogramowanie aplikacyjne będzie na nim działać, zanim zostanie zastosowane na urządzeniu. Iris powstało w celu usunięcia niedociągnięć starszych interfejsów, tj. CADI (Component Architecture Debug Interface) oraz MTI (Model Trace Interface), stwarzając jednocześnie środowisko dla nowych rozszerzeń. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pracy z modelami wirtualnymi, inżynierowie firmy Lauterbach z łatwością dostosowali się do interfejsu Iris.

Główne argumenty przemawiające za Iris, to łatwiejsze uruchomienie modelu na innym urządzeniu w sieci; utrzymanie jednego API zarówno do debugowania, jak i śledzenia; wtyczki i dane śledzenia mogą być dynamicznie ładowane w dowolnym momencie. Oprócz wyżej wymienionych, istnieje również ulepszony API do obsługi tabel, celem poprawienia debugowania pamięci podręcznych, TLB oraz innych zintegrowanych pamięci, a także zapewnienia lepszej obsługi śledzenia i przełożenia adresów wirtualnych na fizyczne. Iris, podobnie jak TRACE32, można obsługiwać skryptami za pośrednictwem interfejsu Python.

Nowy interfejs dostępny jest w wersji TRACE32 z września 2020 roku. Jest on bezpłatny dla obecnych Klientów po aktualizacji oprogramowania.