FIRMA MPL ZE ZŁOTYM WYRÓŻNIENIEM NAGRODY „MILITARY & AEROSPACE ELECTRONICS INNOVATOR”

Aktualności

Złote Wyróżnienie firmy MPL za innowacyjnny projekt komputera wbudowanego  typu „rugged”

 

 

Firma MPL została uhonorowana nagrodą „Military & Aerospace Electronics Innovator”

MILCOTS-4x (rodzina komputerów PIP40) uznana za jedną z najlepszych, podczas gali 2020 Military & Aerospace Electronics Innovators Awards. Ceniony i doświadczony panel jury ze środowiska lotniczego i obronnego, przyznał firmie MPL – Złote Wyróżnienie.

Komputer SWaP-C Mission Control z procesorem Intel 9. generacji w obudowie IP67

Rodzina komputerów MPL MILCOTS-4x SwaP-C Mission Control, została opracowana w celu spełnienia wymagań MIL-STD-810, a także części specyfikacji DO-160. Rozwiązanie umieszczono w kompaktowej obudowie, o stopniu ochrony IP67 z 4 czterema, bądź więcej, złączami MIL D-38999.

Innowacyjność

Wytrzymałe komputery wbudowane używane w przemyśle, wyposażone są zazwyczaj w standardowe złącze. Umieszcza się je na głównej PCB, a dodatki wyprowadza z przodu obudowy. W większości przypadków, zastosowanie takiego rozwiązania wystarczające jest do zastosowań przemysłowych, jednak nie do obronnych. Specyfika środowiskowa jest znaczenie bardziej surowa, przez co wymagane jest inne podejście, aby zagwarantować niezawodność przez lata.

Rozwiązania

Zamiast przewodów do wymaganych przez obronę złączy D-38999, zastosowano Ridged-Flex PCB ze złączami lutowanymi, w celu zredukowania w największym możliwym stopniu standardowego okablowania.  Zazwyczaj rozmiar przewodu  jest zbyt mały dla złącza D-38999 oraz zbyt duży dla wbudowanych złączy o dużej gęstości. Można temu zaradzić stosując Ridged-Flex PCB dla każdego złącza oraz dopasowanego złącza o dużej gęstości dla głównej PCB. Dzięki takiemu unikalnemu rozwiązaniu, połączenia będą niezawodne przez cały okres użytkowania urządzenia, pozostając odpornymi na wstrząsy i/lub wibracje.

Osiągnięcie takiej niezawodności możliwe jest, ponieważ cały sprzęt (elektronika oraz mechanika) tworzony jest przez własny zespół inżynierów firmy MPL AG w Szwajcarii.

Korzyści

Korzyści z powyższych rozwiązań są oczywiste i spełniają jednocześnie wszystkie wymagania, tak kluczowe dla zastosowań w trudnych warunkach środowiskowych.

 

Zespół QUANTUM serdecznie gratuluje wyróżnienia!