NARZĘDZIA TRACE32 FIRMY LAUTERBACH Z ROZSZERZONYM ZAKRESEM DEBUGOWANIA

Aktualności

Debugowanie czasowe w przód i wstecz już dostępne dla TriCore AURIX

 

 

Narzędzia TRACE32 firmy Lauterbach rozszerzyły zakres debugowania opartego na śledzeniu (znanego również jako Context Tracking System – CTS) o rodzinę procesorów TriCore AURIX. Ta funkcja śledzenia umożliwia użytkownikom TRACE32 szybszą identyfikację błędów i łatwiejszą optymalizację kodu.

CTS pozwala na ponowne debugowanie śledzonych fragmentów programu. Wykonanie programu jest rekonstruowane przy użyciu śledzonych danych, co umożliwia debugowanie w przód i wstecz w każdym asemblerze lub wierszu wykonania wysokiego poziomu. Funkcja ta umożliwia użytkownikom odtworzenie stanu systemu docelowego w dowolnym momencie w celu identyfikacji głównej przyczyny błędów, które wystąpiły podczas wykonywania programu. Użytkownicy mogą bardzo szczegółowo obserwować zmiany w pamięci, rejestrach i zmiennych, a cofając się w czasie, ekran śledzenia poziomu źródła wyświetla historyczne rejestry i zmienne stosu podczas wykonywania pełnego zapisu danych. Funkcja CTS jest w pełni obsługiwana zarówno dla systemów SMP jak i AMP.

„Bardzo cieszymy się  z faktu, iż TRACE32 CTS jest teraz dostępny dla rodziny procesorów TriCore AURIX, ponieważ już od 1999 roku oferowany jest dla innych protokołów trace. Ten efektywny sposób identyfikacji błędów umożliwia naszym klientom skrócenie czasu wprowadzania produktów na rynek, przynosząc jednocześnie ogromne korzyści, zwłaszcza w przypadku analizy systemów krytycznych czasowo, ponieważ CTS nie narusza żadnych warunków czasu rzeczywistego” – Stephan Lauterbach, Dyrektor Generalny Lauterbach GmbH.