WBUDOWANY KOMPUTER PANELOWY TRICOR20 OD FIRMY MPL

Aktualności

Firma MPL rozszerza gamę urządzeń TRICOR o 20.1″ komputer panelowy

Firma MPL prezentuje wytrzymały komputer wbudowany, łączący w sobie ekran o przekątnej 20.1” z doskonałymi parametrami optycznymi oraz podstawowym modułem funkcyjnym opartym na komputerze jednopłytkowym. Urządzenie zapewnia pracę w rozszerzonym zakresie temperatur (od -10°C do +55°C) i może być wyposażone w procesory od Intel Atom do i7 9. generacji lub Xeon.

 

 

Zintegrowana płyta z wbudowanym procesorem (zaprojektowana i wyprodukowana przez MPL w Szwajcarii) wyposażona jest w przewodzący system chłodzenia, dzięki czemu rozwiązanie nie wymaga wewnętrznego wentylatora. Szczególny nacisk położono na wybór komponentów o najniższym zużyciu energii, przez co zwiększono współczynnik MTBF. TRICOR20 może być używany bezawaryjnie przez wiele lat, a TCO (całkowity koszt posiadania) został maksymalnie zredukowany.

Ekran osiąga jasność do 800 cd/m², posiada doskonałe parametry optyczne i może być z łatwością obsługiwany ręcznie bądź za pomocą zintegrowanego pióra.

System został zaprojektowany w oparciu o wojskową, wytrzymałą i lekką obudowę (SWaP-C) ze stopu aluminium klasy HE30, spełniającą normę IP54 na całym obwodzie. Jego modułowa i elastyczna konstrukcja umożliwia łatwą konfigurację systemu z wieloma opcjami rozbudowy (GPS, 1553, WLAN, LTE). Istnieje także możliwość zaimplementowania dodatkowych klawiszy funkcyjnych dla szybszej obsługi systemu. Szczegóły, takie jak zawór ciśnieniowy czy możliwość zastosowania dodatkowego modułu napięcia wejściowego, świadczą o wysokiej klasie urządzania.

Wtyczki interfejsu (np. 38999) mogą być zamieszczone z dowolnej strony, w zależności od wymagań użytkownika, a cały system może być umieszczony w szafie lub zamontowany w standardzie VESA.

W prezentowanym na grafice rozwiązaniu, otrzymujemy dostęp do Audio i DVI za szczelną klapką. Bezpośrednio dostępne interfejsy na złączu 38999, to w tym przypadku USB, LAN i linie szeregowe. Możliwe są również  inne konfiguracje i interfejsy.

Główne cechy:

  • Szeroki zakres napięcia wejściowego 10-36VDC lub 115V/230VAC (np. MIL-STD-1275, inne na zamówienie)
  • Do 64 GB pamięci (w zależności od procesora)
  • Miejsce na wytrzymały 2.5” dysk SSD
  • Do 3 portów Gigabit Ethernet
  • Oszczędność miejsca, zintegrowane rozwiązanie typu „All-in-One”
  • Bezwentylatorowa i bezgłośna konstrukcja
  • VESA / montaż na ścianie / instalacja w szafie sterowniczej
  • Szeroki wybór procesorów (Intel Atom, i7 do 9. generacji, Xeon)
  • Zakres temperatur pracy od -10°C do +55°C
  • Elastyczne możliwości konfiguracji oraz dostosowania do indywidualnych potrzeb (M-COTS)

Wszystkie produkty firmy MPL zostały zaprojektowane z myślą o długoterminowej dostępności. Rodzina TRICOR20 będzie dostępna przez co najmniej 10 lat, a własny magazyn komponentów MPL gwarantuje możliwość naprawy. System spełnia, a nawet przewyższa standardy MIL-STD-810, MIL-STD-461, MIL-STD-1275.