TRACE32 Z OBSŁUGĄ DEBUGOWANIA I ŚLEDZENIA NAJNOWSZYCH PROCESORÓW ARM NEOVERSE

Aktualności

Narzędzia programistyczne TRACE32® firmy Lauterbach z obsługą wszystkich serwerowych procesorów Armv9-A: Arm® Neoverse™ V2, Arm® Neoverse™ N2 i Arm® Neoverse™ E2. Obejmuje to jednoczesne debugowanie rdzeni procesora oraz nieinwazyjne przechwytywanie śladów procesora.

 

Graphic: Denys_Bilytskyi/123rf

 

Podczas gdy procesor Arm® Neoverse™ V2 służy do przetwarzania w chmurze, wysokowydajnych obliczeń (HPC) i uczenia maszynowego (ML), pierwszy procesor infrastruktury Armv9, Arm® Neoverse™ N2, oferuje 40-procentowy wzrost wydajności IPC w stosunku do Arm® Neoverse™ N1, zachowując wiodącą wydajność w przeliczeniu na wat. Arm® Neoverse™ E2 łączy wydajny procesor Cortex®-A510 z siatką CMN-700, dzięki czemu płyta główna systemu E2 jest kompatybilna z płytą główną N2.

TRACE32® firmy Lauterbach umożliwia akcelerowane sprzętowo debugowanie i śledzenie w czasie rzeczywistym wszystkich procesorów Arm® Neoverse™ i innych rdzeni, które użytkownicy Arm® wdrażają w swoich SoC. Narzędzia TRACE32® składają się z uniwersalnego oprogramowania PowerView do debugowania i śledzenia, a także modułów akceleratora debugowania i śledzenia. Moduły PowerDebug zapewniają najwyższe dostępne prędkości pobierania i najmniejsze czasy odpowiedzi w celu wydajnego debugowania i automatyzacji testów, natomiast moduły śledzenia PowerTrace zapewniają pełny wgląd w czasie rzeczywistym w to, co robią procesory i inne rdzenie systemu Armv9 bez żadnego wpływu na ich wydajność. Analiza śledzenia, w tym pomiary pokrycia kodu, może pomóc we wprowadzaniu projektów wbudowanych na rynek szybko, bezpiecznie i niezawodnie.

TRACE32® umożliwia jednoczesne debugowanie i śledzenie procesorów Arm® Neoverse™ i innych rdzeni w SoC; unikalna możliwość pokrycia całego systemu. Nie ma znaczenia czy system jest SMP (Symetric Multiprocessing), AMP (Asymetric Multiprocessing) czy iAMP (Integrated Asymmetrical Multiprocessing). Innowacyjna technologia debugowania i śledzenia iAMP firmy Lauterbach umożliwia debugowanie systemów wielordzeniowych z identycznymi zestawami instrukcji procesora w jednym interfejsie graficznym TRACE32® PowerView.

„Druga generacja procesorów Neoverse firmy Arm oferuje dostawcom serwerów doskonałą wydajność obliczeniową i efektywność energetyczną. Dzięki najnowszemu wsparciu naszych narzędzi do debugowania i śledzenia TRACE32 dla Neoverse E2, uzupełniliśmy naszą ofertę dla całej rodziny Neoverse”. – Norbert Weiss, dyrektor zarządzający Lauterbach GmbH.

TRACE32® firmy Lauterbach umożliwia twórcom serwerów szybszy i łatwiejszy rozwój ich aplikacji w SoC Armv9, które wykorzystują procesory Arm® Neoverse™ 2. generacji V2, N2 i E2.

Podczas targów embedded world 2024 na stoisku 4-210 będzie możliwość zapoznania się ze szczegółami wsparcia gwarantowanego przez narzędzia Lauterbach dla Arm® IP. Tutaj znajdziesz więcej szczegółów.