TRACE32 Z OBSŁUGĄ DEBUGOWANIA SMMU FIRMY ARM

Aktualności

Narzędzia TRACE32 firmy Lauterbach z pełnym wsparciem debugowania dla SMMU od Arm

 

 

Narzędzia TRACE32 firmy Lauterbach, oferują pełną obsługę debugowania SMMU (System Memory Management Unit) firmy Arm, który jest dostępny w większości obecnych układów SoC opartych na architekturze Arm® Cortex®-A. Jednostki SMMU są ważnymi elementami w układach opartych na architekturze Arm, obsługujących systemy wirtualne, gdzie wiele systemów operacyjnych gości zarządzanych jest przez hypervisora. Wykonują one niezależnie translację z adresów wirtualnych na fizyczne dla urządzeń peryferyjnych zdolnych do wykonywania bezpośredniego dostępu do pamięci (DMA).

Narzędzia TRACE32 firmy Lauterbach umożliwiają wygodne debugowanie SMMU poprzez TRACE32 PowerView GUI, polecenia i skrypty. Użytkownicy otrzymują łatwy w użyciu, intuicyjny interfejs do konfiguracji SMMU. Podczas debugowania można przeglądać konfiguracje strumieni i podstrumieni, tabele stron stage-1 i stage-2 translacji adresów, zdarzenia i stany błędów, jak również rejestry i pola SMMU według nazw. Obecnie w pełni obsługiwane są MMU-400, MMU-401, MMU-500 oraz MMU-600, a już wkrótce dodane zostanie MMU-700.

Firma Lauterbach dostarcza wydajne rozwiązanie do debugowania i śledzenia złożonych układów SoC, bez konieczności posiadania szczegółowej wiedzy na temat interakcji pomiędzy wieloma systemami operacyjnymi, ponieważ złożone dekodowanie konfiguracji SMMU jest wykonywane przez narzędzia TRACE32. Pozwala to skupić się użytkownikom wyłącznie na procesie rozwoju i debugowania.