TRACE32 Z OBSŁUGĄ SoC DOLPHIN+, DOLPHIN3 ORAZ VCP MCU OD TELECHIPS

Aktualności

TRACE32 firmy Lauterbach z obsługą układów SoC Dolphin+ i Dolphin3 oraz VCP MCU firmy Telechips dla motoryzacyjnych systemów informacyjno-rozrywkowych i ADAS

 

 

Lauterbach dodaje wsparcia dla układów SoC Dolphin+ (TCC803x) i Dolphin3 (TCC805x) firmy Telechips, jak również VCP (TCC70xx) MCU do swojego systemu rozwojowego TRACE32. TRACE32 jest kompleksowym rozwiązaniem do debugowania i śledzenia, zaspokajającym wszystkie potrzeby nowoczesnego oprogramowania wbudowanego, takie jak wielordzeniowe debugowanie i śledzenie  dla symetrycznego (SMP) i asymetrycznego (AMP) przetwarzania, świadomość hiperwizora i systemu operacyjnego lub analiza pokrycia kodu.

Procesory Dolphin+ i Dophin3 firmy Telechips zaprojektowano z myślą o systemach IVI i Automotive Cockpit, tj.: Digital Cluster, HUD (Head Up Display) i AVM (Around View Monitoring) oraz w oparciu o wielordzeniowe procesory ARM® Cortex® i potężny procesor graficzny zapewniający doskonałą grafikę 3D. Wprowadzona niedawno przez Telechips linia produktów MCU o nazwie VCP (Vehicle Control Processor) MCU, posiada możliwość obsługi wszystkich inteligentnych systemów funkcjonalnych w motoryzacji wspierających takie aplikacje, jak: telematyka, Digital Cluster, CID (centralny wyświetlacz informacji), ładowarka bezprzewodowa, jak również IVI z możliwością pracy przy wyjątkowo niskim zużyciu energii przy szerokiej skalowalności oraz zaawansowanym bezpieczeństwie funkcjonalnym.

W przypadku systemów informacyjno-rozrywkowych, w których często używane są narzędzia pamięci flash, starzenie się pamięci może stanowić poważne zagrożenie dla niezawodności całego systemu. Narzędzia TRACE32 firmy Lauterbach pozwalają na efektywne rejestrowanie aktywności celu przy minimalnym lub prawie zerowym nakładzie pracy aplikacji w celu oszacowania czasu życia urządzeń pamięci i poprawy niezawodności. Więcej informacji można znaleźć w białej księdze.

W projektowaniu systemów krytycznych pod względem bezpieczeństwa, kwalifikacja narzędzi jest niezbędna, aby móc zakwalifikować projekt zgodnie z normami bezpieczeństwa. Aby uprościć kwalifikację narzędzi Lauterbach dostarcza Tool Qualification Support Kit (TQSK), który zapewnia serię testów i wstępnie zakwalifikowanych wyników, które pozwalają na wykorzystanie narzędzi TRACE32, jako certyfikowanego urządzenia do zbierania i przygotowywania raportów pokrycia kodu w oparciu o dane śledzenia dostarczane przez urządzenie docelowe. Aby uzyskać więcej informacji zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej TQSK.