TRACE32 ZE WSPARCIEM RODZINY MCU S32K3 OD NXP

Aktualności

TRACE32 dodaje wsparcie dla nowej rodziny MCU S32K3 firmy NXP dla zastosowań w przemyśle i motoryzacji

 

 

Firma Lauterbach dodaje nową rodzinę mikrokontrolerów S32K3 firmy NXP do rosnącej listy procesorów obsługiwanych przez jej system debugowania TRACE32. TRACE32 zapewnia teraz pełne wsparcie  całej rodziny S32K3 w konfiguracjach jednordzeniowych, wielordzeniowych oraz konfiguracji lockstep obsługujących normę bezpieczeństwa ASIL D.

Układy MCU S32K3 zostały zaprojektowane z myślą o zastosowaniach motoryzacyjnych, takich jak elektronika nadwozia, systemy zarządzania akumulatorem oraz nowe sterowniki strefowe i domenowe ECU. Zawierają one zaawansowane funkcje bezpieczeństwa i łączności, ułatwiające sprawne i bezpieczne aktualizowanie oprogramowania w trybie OTA (over-the-air). Umożliwia to sprzętowy mechanizm bezpieczeństwa (HSE), który obsługuje szyfrowanie AES-128/192/256, RSA i ECC z bezpiecznym przechowywaniem kluczy, bezpiecznym rozruchem oraz funkcjami ochrony kanałów bocznych. Narzędzia TRACE32 obsługują HSE i zapewniają pełne możliwości debugowania oraz śledzenia wszystkich rdzeni MCU S32K3.

W połączeniu z zestawem TQSK (Tool Qualification Support Kit) firmy Lauterbach, zapewnia to programistom sprawdzony, kwalifikowany zestaw narzędzi do zastosowań zgodnych z normą ISO 26262 ASIL D, pozwalając im na wykorzystanie najlepszych w swojej klasie mikroprocesorów i narzędzi programistycznych.

„Lauterbach po raz kolejny oferuje swoim użytkownikom wiodące w swojej klasie narzędzia. Współpraca z NXP pozwala obu firmom na dostarczenie optymalnych rozwiązań dla inżynierów z branży motoryzacyjnej, którzy pracują nad kolejną generacją postępu w technologii pojazdów. Posiadanie zaufanych oraz niezawodnych narzędzi pomaga wprowadzać swoje projekty na rynek szybciej i bardziej efektywnie kosztowo.” – Norbert Weiss, dyrektor generalny Lauterbach GmbH.