WZROST WYDAJNOŚCI TRANSMISJI DANYCH NARZĘDZI POWER TRACE SERIAL FIRMY LAUTERBACH

Aktualności

Ponad dwukrotny wzrost wydajności przesyłania strumieniowego Power Trace Serial

 

 

Lauterbach ogłasza kolejne istotne rozwiązanie w zakresie wydajności narzędzi PowerTrace Serial. Jedną z funkcji narzędzi trace firmy Lauterbach, jest możliwość strumieniowego przesyłania przechwyconych danych śledzenia do systemu plików hosta wykorzystując do tego tradycyjną pamięć bufora trace, jako rozszerzonego FIFO. Takie rozwiązanie pozwala programistom na przechwytywanie śladów na dłuższych odcinkach czasu. Jako, że dane trace z natury są bardzo gwałtowne, to nawet gigabajtowe FIFO, pod wpływem ekstremalnego obciążenia, może ulec przepełnieniu. Dzieje się to zazwyczaj tam, gdzie zachodzą ciekawe interakcje w aplikacji. Usunięcie tego istotnego wąskiego gardła może poprawić jakość zarejestrowanych danych śledzenia.

Dostosowując protokół transferu pomiędzy PowerTrace Serial i PowerDebug Pro osiągnięto wzrost przepustowości o ponad 220%. Kilka niewielkich zmian w programach FPGA w obu urządzeniach doprowadziło do ogromnego wzrostu wydajności, co znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo przepełnienia bufora podczas strumieniowego przesyłania danych. Przy wykorzystaniu USB3, nowy system jest w stanie dostarczyć 400MB/s do systemu plików hosta.

Najnowsze udoskonalenie ma na celu ułatwienie inżynierom opracowywanie złożonych systemów wielordzeniowych. Zarówno tym, którzy muszą analizować swoje aplikacje na dłuższych odcinkach czasu, jak i tym, którzy muszą certyfikować swój system zgodnie z międzynarodowymi standardami.

Wysyłka nowych urządzeń rozpocznie się pod koniec 2020 roku, natomiast już we wrześniu 2020, wraz z najnowszą wersją oprogramowania TRACE32 PowerView, dotychczasowi użytkownicy będą mieli możliwość aktualizacji oprogramowania sprzętowego oraz sterowników USB.