ULTRA KOMPAKTOWY ETHERNET MEDIA KONWERTER µTX2FX OD FIRMY MPL

Aktualności

Kompaktowy µTX2FX Open Frame Ethernet Media Konwerter

 

 

Szeroka gama wytrzymałych konwerterów mediów Gigabit Ethernet (TX2FX) firmy MPL, została rozszerzona o µTX2FX. To ultra kompaktowy konwerter mediów Ethernet (73.5 x 28 mm), przekształcający sygnały transmisyjne ze skrętki 100/1000Base-TX na kabel światłowodowy 100Base-FX lub 1000Base-X. Dzięki zastosowaniu światłowodu jednomodowego możliwe jest rozszerzenie odległości transmisji danych w sieci ze 100 metrów (ograniczenie miedzianego przewodu) do ponad 10 km. Może być on wykorzystywany do rozbudowy bądź modernizacji produktów z połączeniem światłowodowym.

Rozwiązanie dostarczane jest na poziomie płyty, co pozwala na umieszczenie go w istniejących obudowach. Najnowszy Ethernet Media Converter znajduje się po stronie miedzianej z zamykanym nagłówkiem w pionowej lub poziomej orientacji. W razie zapotrzebowania na złącze RJ45, MPL oferuje inne rodzaje konwerterów (TX2FX). Wszystkie z nich mają szeroki zakres mocy od 5VDC do 36VDC, zużywając zaledwie 1,5W i mogą pracować w szerokim zakresie temperatur: od -20°C do +60°C, opcjonalnie nawet: od -40°C do +85°C.

Funkcje takie jak utrata łącza i przekierowanie prędkości eliminują potrzebę dodatkowych diod stanu LED, ponieważ stan łącza i prędkość połączenia światłowodowego przekazywane są  przez konwerter mediów do miedzianego portu systemu hosta. Zapobiega to również fałszywemu wykrywaniu łącza w systemie operacyjnym, stan łącza światłowodowego jest taki sam, jak stan portu hosta.

W przypadku portu światłowodowego można używać dowolnego standardowego modułu nadawczo-odbiorczego SFP (Small Form Factor), zgodnego ze standardem MSA oraz kompatybilnego  z Ethernetem. Moduły SFP dostępne są z wieloma różnymi typami nadajników i odbiorników, umożliwiając użytkownikom wybór odpowiedniego nadajnika dla wymaganego interfejsu światłowodowego. Ponadto µTX2FX zapewnia automatyczne wykrywanie oraz inicjalizację modułu SFP.

Konstrukcja µTX2FX oparta jest na PHY, dzięki czemu opóźnienie klatki jest stałe i stosunkowo niskie, wynosząc zazwyczaj 250nsec (1GBit). Pozwala to na używanie µTX2FX w sieci wrażliwej na czas, która musi obsługiwać ruch IEEE 1588 PTP lub IEEE 802.1AS gPTP.