FIRMA MPL OGŁASZA WYDAJNE I ODPORNE ROZWIĄZANIE KOMPUTEROWE DO SYSTEMÓW EMBEDDED

Aktualności

Rozwiązanie komputerowe typu Rugged z procesorami Intel 8. i 9. generacji

 

 

PIP40 to rodzina nowych, bezwentylatorowych komputerów przemysłowych do systemów embedded o wzmocnionej konstrukcji, szwajcarskiej firmy MPL, bazujących na procesorach Intela 8. i 9. generacji. Urządzenie zostało umieszczone w kompaktowej, aluminiowej obudowie spełniającej wymagania MIL i o stopniu ochrony IP67 z możliwością zamontowania jej na szynie DIN lub w systemie rack 19”.

Podstawowa wersja zawiera popularne interfejsy, jak: display port, DVI-D, USB 3.1, jednak konfiguracja może być rozszerzana o kolejne funkcje. W obudowie jest miejsce na dysk 2,5” SSD, system podtrzymania bateryjnego. Znajdują się również złącza mPCIe i M.2 umożliwiające dalszą rozbudowę. Dostępna jest także wewnętrzna szyna pozwalająca na użycie kart PCIe/104 oraz elastyczną konfigurację produktu np. o WLAN, LTE, GPIO, CAN lub platformę TMP 2.0.

Konstrukcja pozwala na usypianie działania i wprowadzanie w różne poziomy trybu gotowości standby (nawet poniżej mocy 95 mW) oraz wybudzanie przez WOL. W stanie aktywnym pobór mocy waha się od 5 do 65 W, w zależności od obciążenia. Zakres temperatur pracy został rozszerzony do przedziału od -40°C do +65°C, zasilanie 10 – 36 VDC.

Dostępność w sprzedaży rodziny PIP40 wynosi przynajmniej 10 lat, natomiast zasoby magazynowe komponentów zapewniają serwis przez 20 lat.

Podobnie jak wszystkie pozostałe produkty firmy MPL, rodzina PIP40 została zaprojektowana i jest produkowana w 100% w firmie MPL AG w Szwajcarii.