ROZSZERZENIA PAKIETU TRACE32

Aktualności

Rozszerzenia pakietu TRACE32 skierowane do sektora motoryzacji

 

 

Firma Lauterbach, czołowy dostawca narzędzi do debugowania, ogłasza rozszerzenie funkcjonalności narzędzi TRACE32, o obsługę nowej rodziny urządzeń C7000, firmy Texas Instruments (TI). Nowa generacja procesorów DSP (Digital Signal Processors), znana jako C7x, łączy istniejące rdzenie TI – DSP oraz EVE w jeden rdzeń o wyższej wydajności, dodając jednocześnie możliwość obliczania wektorów zmiennoprzecinkowych. Procesory te przeznaczone są dla systemów ADAS/AV oraz dostosowane są do pracy w najbardziej skrajnych zakresach temperatur w motoryzacji.

Narzędzia TRACE32 obsługiwać będą C7x w systemach jedno- i wielordzeniowych. Oczekuje się, że pojawią się one w połączeniu z rdzeniami Arm® oraz Cortex®, z TRACE32 mogącym zagwarantować zróżnicowane wsparcie dla wszystkich rdzeni w takim systemie.

Oprócz zapewnienia standardowego interfejsu debugowania JTAG, C7x posiada również interfejs śledzenia, zgodny z Arm® CoreSightTM, umożliwiając tym samym zapisywanie danych śledzenia, w dedykowanej pamięci śledzenia na chipie, wysyłanie ich do narzędzi do debugowania za pomocą portu off-chip lub przesyłanie strumieniowe do komputera hosta. Dane śledzenia można wykorzystać do pomocy przy debugowaniu programu, analizy środowiska bądź do generowania raportów pokrycia kodu, w celu ułatwienia certyfikacji bezpieczeństwa aplikacji.

Są to niezwykle ciekawe innowacje urządzeń skierowanych i wykorzystywanych w sektorach prac nad rozwojem funkcji asystenta kierowcy oraz pojazdów autonomicznych.

Oprogramowanie TRACE32 dodawane jest bezpłatnie do każdego Debuggera firmy Lauterbach.