MPL PREZENTUJE NAJNOWSZE ROZWIĄZANIA BEZWENTYLATOROWYCH KOMPUTERÓW PRZEMYSŁOWYCH

Aktualności

MPL prezentuje najnowsze rozwiązanie bezwentylatorowych komputerów przemysłowych do systemów embedded z procesorami Intel 9. generacji

 

 

Poprzez PIP40, MPL prezentuje nową rodzinę wbudowanych, bezwentylatorowych komputerów przemysłowych, bazujących na procesorach Intel 9. generacji. Lata doświadczeń w opracowaniu oraz produkcji niezwykle wytrzymałych rozwiązań wbudowanych, umożliwiły powstanie rodziny PIP40.

Do rodziny komputerów PIP40, dołącza nowy PIP44 – z wbudowanym procesorem i3-9100HL. PIP44 (TPD 25W) umieszczony został w kompaktowej, aluminiowej obudowie z możliwością zamontowania go w szynie DIN bądź kołnierzu. W przygotowaniu są już kolejne obudowy o stopniu ochrony IP67 z możliwością zamontowania w systemie rack 19”. Wersja z otwartą ramą (CPU na płycie chłodzącej) wykorzystana może być do montażu w istniejących szafach, bądź ciasnych miejscach. Możliwe są również niestandardowe, projektowane pod indywidualne potrzeby, rozwiązania.

Mocną stroną komputerów z rodziny PIP jest zasada (FFF) czyli – Fit, Form and Function. Odporność na wstrząsy i wibracje oraz możliwość pracy w rozszerzonym zakresie temperatur, gwarantuje niezawodność oraz możliwość użytkowania w wymagającym środowisku.

Podstawowa wersja komputera PIP44 została wyposażona w takie interfejsy, jak: display port, DVI-D, USB 3.1, RS232/422/485. Konfiguracja może być jednak rozszerzana o kolejne funkcje za pośrednictwem wewnętrznych interfejsów, takich jak: mPCIe czy m.2. Dostępna jest także wewnętrzna szyna pozwalająca na użycie kart PCIe/104 oraz dostosowanie produktu np. o WLAN, LTE, GPIO czy CAN. Zastosowanie takich rozwiązań jest niezwykle elastyczne oraz ekonomiczne w użyciu. Pamięć masową można wybrać spośród SATA, mSATA bądź m.2.

Konstrukcja pozwala na usypianie działania i wprowadzanie w różne poziomy trybu gotowości standby (nawet poniżej mocy 95 mW) oraz wybudzanie przez funkcję Wake on LAN (WOL). W stanie aktywnym pobór mocy waha się od 5 do 65W, w zależności od obciążenia. Poziom zużycia energii można również ograniczyć. Zakres temperatur pracy został rozszerzony do przedziału od -40°C do +65°C.

Dostępność w sprzedaży rodziny PIP40 wynosi przynajmniej 10 lat, natomiast zasoby magazynowe komponentów zapewniają serwis przez 20 lat.

Podobnie jak wszystkie pozostałe produkty firmy MPL, rodzina PIP40 została zaprojektowana i jest produkowana w 100% w firmie MPL AG w Szwajcarii.