KOMPUTERY PIP4x FIRMY MPL Z PROCESORAMI INTEL 9. GENERACJI

Aktualności

Kompletne, wytrzymałe, bezwentylatorowe rozwiązania komputerowe oparte na architekturze procesorów Intel 9. generacji

 

 

W ramach tego wytrzymałego rozwiązania komputerowego, inżynierowie firmy MPL, skupili się w szczególności na wielkości PCB. Rozmiar płyty został zoptymalizowany oraz zmniejszony do wymiarów 218mm x 154mm x 33mm.

Poprzez PIP4x, MPL prezentuje niezwykle szeroką rodzinę wbudowanych, bezwentylatorowych komputerów przemysłowych, opartą na procesorach Intel 9. generacji (Celeron, i3, i7 oraz Xeon) oraz ich długoterminowej dostępności. Lata doświadczeń w opracowaniu oraz produkcji wbudowanych rozwiązań, umożliwiły powstanie rodziny PIP4x, a dzięki optymalizacji rozmiarów, uzyskano „SWaP-C”.

W prezentowanym rozwiązaniu PIP46S, zastosowano otwartą ramę oraz, podobnie jak w wersji MIL, wbudowany procesor i7-9850HE. PIP46S dostępny jest jako otwarta rama z nagłówkami lub standardowymi złączami. Wersja nagłówkowa najlepiej nadaje się do instalacji w istniejących obudowach. Rozwiązanie z wykorzystaniem otwartej ramy dostarczane jest z CPU na płycie chłodzącej. W razie potrzeby dostępne jest także umieszczenie PIP46S w obudowie MIL (spełniającej wszelkie standardy) wraz ze złączami 38999.

Personalizacja oraz dostosowanie do potrzeb, to dla MPL szczególnie istotny aspekt, dlatego też możliwy jest wybór pośród wielu procesorów dedykowanych rodzinie PIP4x.

Równie mocną stroną komputerów z rodziny PIP jest zasada (FFF) czyli – Fit, Form and Function. Odporność na wstrząsy i wibracje oraz możliwość pracy w rozszerzonym zakresie temperatur, gwarantuje niezawodność oraz możliwość użytkowania w wymagającym środowisku. Dopełnieniem niezwykle solidnej budowy, jest długa dostępność komputerów z rodziny PIP4x.

Podstawowa wersja PIP4x została wyposażona w takie interfejsy, jak: display port, DVI-D, USB 3.1, serial lines oraz porty LAN. Konfiguracja może być jednak rozszerzana o kolejne funkcje za pośrednictwem wewnętrznych interfejsów, takich jak m.2. Dostępna jest także wewnętrzna szyna pozwalająca na użycie kart PCIe/104 oraz dostosowanie produktu np. o WLAN, LTE, GPIO czy CAN. Sprawia to, iż rozwiązanie PIP4x jest niezwykle elastyczne oraz ekonomiczne w użyciu i dostosowaniu. Pamięć masową można wybrać spośród SATA, mSATA bądź m.2.

Szczegółowa specyfikacja techniczna poszczególnych modeli z rodziny PIP4x, dostępna jest na stronie producenta.

Dostępność w sprzedaży rodziny PIP4x wynosi przynajmniej 10 lat, natomiast zasoby magazynowe komponentów zapewniają serwis przez 20 lat.

Podobnie jak wszystkie pozostałe produkty firmy MPL, rodzina PIP4x została zaprojektowana i jest produkowana w 100% w firmie MPL AG w Szwajcarii.