MXCS XEON – BEZWENTYLATOROWY, WBUDOWANY SERWER OD FIRMY MPL

Aktualności

Firma MPL prezentuje bezwentylatorowy, wysoce wydajny serwer – MXCS Xeon

 

 

Bezwentylatorowy, wbudowany, wydajny serwer Xeon od firmy MPL, dostosowany do wykorzystania w wymagających aplikacjach. Rozwiązanie to oferuje znacznie większą moc przetwarzania, pojemność pamięci oraz elastyczność (M-COTS), niż jakiekolwiek, dostępne wcześniej rozwiązania bezwentylatorowe.

MXCS (MPL Xeon Class Server) został zaprojektowany zgodnie z filozofią, która towarzyszy firmie MPL przy projektowaniu wszystkich rozwiązań komputerowych już od 34 lat. Zastosowana koncepcja „Rugged by Design”, wyróżnia serwer Xeon takimi cechami, jak: bezwentylatorowy konstrukcja, możliwość pracy w rozszerzonym zakresie temperatur oraz wykorzystanie komponentów o długoterminowej dostępności. Serwer zaprojektowany został tak, aby spełnić najbardziej rygorystyczne wymagania techniczne.

Zastosowana konstrukcja serwera Xeon, polegająca na przewodzeniu chłodzenia, umożliwia pracę systemu w rozszerzonym zakresie temperatur: od -40°C do +60°C.

Modułowość MXCS, czyni go rozwiązaniem niezwykle elastycznym, dzięki czemu może być wykorzystany w każdej wymagającej aplikacji. Urządzenie, w zależności od potrzeb oraz zastosowania, może być umieszczone w kompaktowej, aluminiowej obudowie; obudowie spełniającej wymagania MIL o stopniu ochrony IP67; obudowie z możliwością zamontowania jej na szynie DIN lub w systemie rack 19”, jak również jako OpenFrame do montażu w istniejących obudowach lub szafach. MXCS Xeon Server oparty jest na architekturze procesorów Intel Xeon.

MXCS, podobnie jak pozostałe urządzenia firmy MPL, zorientowany jest na SWaP-C (Size, Weight, Power and Cooling), a pobór mocy, w stanie aktywnym, wynosi mniej niż 60W. W wersji podstawowej, Xeon wyposażony jest w kilka wewnętrznych magistral do rozbudowy (M-COTS). Najważniejsze funkcje MXCS, to:

  • 4x mSATA lub M.2 pamięci masowej;
  • 4 gniazda mPCIe z możliwością przechowywania;
  • 4x PCIe x1, 1x PCIe x8, 1x PCIe x1;
  • możliwość rozszerzenia GPGPU na MXM, PCIe (np. RAID, wysokiej klasy grafika lub moduły XMC);
  • do 128GB zarejestrowanej pamięci ECC DDR4;
  • BMC do zdalnego zarządzania (IPMI);
  • nadmiarowa pamięć rozruchowa;
  • opcjonalny moduł TPM z układem Intel lub FPGA.

Podobnie jak wszystkie pozostałe produkty firmy MPL, również MXCS Xeon Server został zaprojektowany i wyprodukowany w 100% w firmie MPL AG w Szwajcarii.