PROJEKT WYTRZYMAŁEGO KOMPUTERA WBUDOWANEGO OD FIRMY MPL KOLEJNY RAZ ZE ZŁOTYM WYRÓŻNIENIEM

Aktualności

Firma MPL 3. raz z rzędu uhonorowana nagrodą „Military & Aerospace Electronics Innovator”

Rozwiązanie MILCOTS-24-C1 z rodziny CEC20 uznane zostało za jedno z najlepszych podczas 2022 Military & Aerospace Electronics Innovators Awards. Szanowany i doświadczony panel sędziów ze środowiska lotniczego i obronnego, przyznał firmie MPL AG – Złote wyróżnienie.

 

 

MILCOTS-2x SwaP Mission Computer opracowany został z myślą o spełnieniu normy MIL-STD-810, a także części specyfikacji DO-160. Rozwiązanie umieszczono w kompaktowej obudowie, o stopniu ochrony IP67 z łącznie czterema złączami MIL i złączami TNC oraz możliwością pracy w rozszerzonym zakresie temperatur: od -40°C do +85°C, dzięki zastosowaniu przewodzącego systemu chłodzenia.

MILCOTS-24-C1, to energooszczędny, wytrzymały oraz elastyczny w możliwościach rozbudowy komputer, który może być wykorzystywany w dowolnej aplikacji komputerowej wymagającej niezawodności. Rozwiązanie dostępne jest w różnych wersjach w wytrzymałej obudowie IP67 MIL ze złączami D38999, jako rozwiązanie rack 19″ lub open frame.

MILCOTS-24-C1 jest wyposażony we wbudowaną pamięć masową NVMe oraz obsługuje różne inne rodzaje pamięci masowej. Wbudowane gniazdo m.2 Key-B może być używane do wielu opcji rozszerzeń (ARINC429, 1553, WiFi… ).

MILCOTS-2x najważniejsze korzyści

Płytka wyposażona jest w złącze rozszerzeń o wysokiej gęstości z interfejsami PCIe, USB, I2C, …. Pozwala to na rozszerzenie rodziny CEC2x o standardową płytę I/O lub płytkę I/O zaprojektowaną na zamówienie pod indywidualne potrzeby użytkownika przy minimalnym wysiłku programistycznym. Pozwala to na maksymalną adaptację do dowolnych płyt I/O oraz rozbudowę systemu o dodatkowe interfejsy. Przykłady: GPIO, dodatkowe porty szeregowe, światłowód gigabitowy, CAN, gniazdo miniPCIe, a nawet port PCI/104 express. Są to jedynie kilka, z wielu możliwości. MILCOTS-24-C1 obsługuje standard SO-DIMM DDR4 i ma możliwość obsługi IBECC (In Band ECC). Podjęto szereg działań, aby cały system EMC mieścił się w granicach CE i FCC oraz aby można było spełnić normy takie jak EN50155, IEC 60945 lub MIL-STD-810.

Główne cechy:

  • DDR4 RAM do 32GB (obsługa IBECC)
  • Porty Ethernet 1 i 2.5 Gbit
  • Bezwentylatorowa praca (od -40°C do +85°C)
  • Długoterminowa dostępność (do 2035 roku z wybranymi procesorami)
  • Port rozszerzeń dla standardowej lub niestandardowej karty IO
  • Rodzina procesorów Intel Atom x6000
  • Niski pobór mocy 4,5 – 12W (procesor TPD)
  • 128Gb na płycie NVMe Flash (do 1TB)
  • 1, izolowane porty szeregowe…

MILCOTS-24-C1 i CEC2x są w pełni zaprojektowane oraz produkowane przez firmę MPL AG w Szwajcarii.

 

Zespół QUANTUM serdecznie gratuluje wyróżnienia!